SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Olcan formülünü buldu

Siyah-beyazlıların kaptanı Tolga'nın, A Milli Takım kampında konuştuğu Olcan, bordo-mavili kulüpten ayrılması halinde Kartal'a geleceğinin sözünü verdi.

Güncellenme: 10:33, 30/05/2014
Beşiktaş, Olcan formülünü buldu

Beşiktaş, Galatasaray’ın da talip olduğu Trabzonspor’un tecrübeli oyuncusu Olcan Adın’ı renklerine bağlamak için çalışmalarını sürdürüyor… Siyah-beyazlılar tecrübeli oyuncuyu kaptanı Tolga Zengin sayesinde ikna etti ama bordo-mavili kulüp yıldızını bırakmaya yanaşmıyor…

Olcan ile Trabzonspor’da 2012-13 sezonunda birlikte forma giyen Tolga, A Milli Takım'ın yaptığı kampta eski takım arkadaşıyla konuştu. Olcan, Karadeniz ekibinden ayrılması durumunda Beşiktaş’a geleceğinin sözünü siyah-beyazlıların kaptanına verdi. Yani Beşiktaş oyuncuyu ikna etme işini büyük ölçüde çözdü.

Ancak gelecek sezon kadrosunu güçlendirip şampiyonluk savaşı vermek isteyen ve bu nedenle en önemli oyuncularından biri olan Olcan’ı bırakmak istemeyen Trabzonspor yönetiminin inadını kırmak kolay değil. Beşiktaş’ın buradaki kozu ise ikinci başkan Ahmet Nur Çebi’nin babası Yaşar Kaptan Çebi…

BABA ÇEBİ’NİN SÖZÜ TEMİNAT OLMUŞTU!

Yaşar Kaptan Çebi’nin bordo-mavili camia üzerindeki saygınlığı büyük… Hatta Tolga Zengin’in Beşiktaş’a transferinde de Yaşar Kaptan Çebi’nin rolü önemliydi. Geçen yaz Ahmet Nur Çebi ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Tolga transferi konusunda para üzerinde anlaşmıştı ama Hacıosmanoğlu, ödemelerin zamanında yapılıp yapılamayacağı noktasında endişeliydi. Bu sırada oğlu Ahmet Nur Çebi’yi arayıp telefona Hacıosmanoğlu’nu isteyen Yaşar Kaptan Çebi, “Beşiktaş’ın teminatı benim. İmzaların atın” demiş ve Hacıosmanoğlu da büyük saygı duyduğu Çebi’ye “Sözünüzü emir telakki ederim” yanıtını vermişti.

Beşiktaş’ta Olcan transferini yürüten ve görüşmeleri yapan isim yine Ahmet Nur Çebi… Kartal’ın 2. başkanı transferi yine bir aşamaya kadar getirip gerekirse babası Yaşar Kaptan Çebi’nin de devreye girmesiyle Olcan’ın Beşiktaşlı olacağına inanıyor.

Milliyet

HODGSON: KARIYERIMIN ZIRVESI OLACAK! MESSI: MARADONA’YI KISKANIYORUM DEL BOSQUE COSTA’DAN UMUTLU

CRISTIANO RONALDO’DAN KÖTÜ HABER VAR

MESSI, RONALDO VE FALCAO DÜNYAYI SAVUNUYOR: OYUN BAŞLASIN 

MARCELO’YA GÖRE EN IYI HALA İSPANYA

KUYT 2010’UN ACISINI ÇIKARMAK ISTIYOR

BU POZISYONDA ŞIKE MI VAR?

LUCIO 2002 DÜNYA KUPASI’NDAN BAHSEDIYOR FALCAO’NUN DURUMU HALA BELIRSIZ

ROSSI KARIYERINI KURTARAN DÜNYA KUPASI’NI ANIYOR

Yayınlanma Tarihi:04:08,