SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yaklaştık ama yeterli değil’

2015 CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası 2. tur elemeleri A Grubu 2. Turnuvası'na galibiyetle başlayan A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın antrenörü Massimo Barbolini, "Finallere yükselmeye çok yaklaştık ama yine de bu yeterli değil" dedi.

Güncellenme: 09:38, 31/05/2014
‘Yaklaştık ama yeterli değil’

Barbolini, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Danimarka karşısında iyi bir oyun ortaya koymalarının önemli olduğunu söyledi. Danimarka’nın zayıf bir ekip olmadığını vurgulayan Barbolini, “Onlara saygı duyuyoruz. İyi bir oyun sergiledik. Kalan iki maçımız oldukça zorlu olacak. Finallere yükselmeye çok yaklaştık ama yine de bu yeterli değil. Buraya gelen tüm seyircilerimiz için iki galibiyete daha imza atmak ve finallerdeki yerimizi almak istiyoruz” dedi.

Milli voleybolcu Kübra Akman da İzmir’de oynadıkları ilk maçı kazandıkları için mutlu olduklarını, kalan maçları da kazanmak istediklerini söyledi.

Barbolini’nin genç oyunculara tanıdığı şans iyi değerlendirmek istediklerini kaydeden Kübra Akman, “Bunu bugün yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Kalan 2 maçımızı da kazanıp Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:21:29,