SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi takımlarından Gümüşhane Torul Gençlik’in antrenörü Ümit Terzi, üç yıl sonra altyapısı oluşmuş, Torullu, Gümüşhaneli sporcuların yer aldığı bir kulüp yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedeflerinin bu sezon ilk sekiz takım arasına girerek play-off’a kalmak olduğunu belirtti.

Bu sezon genç takımdan 6 sporcuyu A takıma çıkaracaklarını dile getiren Terzi, “Kadroyu 14 sporcu olarak düşünüyorum. Bu sporcularımızdan ikisi Torul doğumlu. Hedefimiz 3 yıl içinde bu 6 sporcumuzun tamamını A takımda oynatmaktır. İl genelinde taramalar yapıyoruz. Yıldızlar, küçükler ve gençlerde il, bölge ve grup birincisi olduk. Geçen 7 yıl içinde çok iyi, genç ve kaliteli sporcular yetiştirdik. 5-6 yıl önceye göre altyapıda çok iyi duruma geldik. Üç yıl sonra altyapısı oluşmuş, Torullu, Gümüşhaneli sporcuların yer aldığı bir kulüp yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini ifade eden Terzi, şunları kaydetti:

“Rakiplerimizin sponsorları ve güçlü bütçeleri var. Biz de ligde kalıcı olmak ve play-off’a kalmak için yeni oyuncular transfer edeceğiz. Görüştüğümüz yaklaşık 15 sporcu var. Kulübümüzün bütçesine göre hareket edeceğiz, voleybola gönül vermiş, kaliteli sporcuların transferini en kısa zamanda gerçekleştirerek yeni sezon çalışmalarına başlayacağız. Başarıya aç, mücadeleci oyuncu bulmaya çalışıyoruz. Hedefimize yönelik sporcu transfer ederek taraftarımızın istediği şekilde mücadeleci bir takım yaratacağız.”