SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği, Mehmet Özdilek’ten boşalan teknik direktörlük görevi için daha önce anlaşmaya vardığı Kemal Özdeş ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Gençlerbirliği İkinci Başkanı Tarık Artukmaç ile yönetim kurulu üyeleri Arif Ölmez, Hakan Kaynar, Merdan Hürmeydan ve Kemal Özdeş katıldı.

Artukmaç, töreni öncesinde yaptığı konuşmada, yeni bir başlangıç yaptıklarını belirterek, ”Gençlerbirliği ilklerin kulübü olmuştur. Türk futboluna kazandırdığı oyuncuların yanında teknik direktör de kazandırmaya devam ediyor. Çok araştırdık, alternatifler arasından da bu hocamızla anlaştık. Teknik direktörümüzün Gençlerbirliği’nde kendini ispatlayacağına inanıyorum” dedi.

Manisaspor’dan sonra Spor Toto Süper Lig’deki ikinci tecrübesini, başkent temsilcisinde yaşayacak Özdeş de kırmızı-siyahlı kulüpte olmanın onurunu yaşadığını dile getirerek, ”Bugün 20 yıllık antrenörlük hayatımın önemli dönüm noktalarından birini yaşıyorum” diye konuştu.

Önceliklerinin, Türk futboluna oyuncu kazandırmak olduğunu ifade eden Özdeş, ”Milli takımdan sonra bugün olmak istediğim yerdeyim. Bugüne kadar Türk futboluna oyuncu kazandırmak birinci ilkemiz olmuştur. Bu özelliği ile tanınmış bir kulüpte, aynı işi yapacak olmam benim için çok önemli. Bugün antrenörlük hayatımın en özel günlerinden birini yaşıyorum. Başkan ve yönetim kurulu beni seçtiği için teşekkür ediyorum. Birçok antrenörün olmak istediği yerde olduğum için gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Kazanmaya oynamanın ve oyunu bırakmamanın, kuracağı ekibin temel karakteri olacağını anlatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

”Vazgeçmeyen bir takım olacağız. Federasyonnun 5+3 kararından sonra 3 futbolcu kadromuzdan ayrıldı. Kadromuzda daha da değişiklikler olmak zorunda. Ben ve ekibim bu organizasyona hazırız. Zamanımız var. Düşündüğümüz oyuncular da var, maliyetler var. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gençlerbirliği geçmişte şampiyonluğa çok yaklaşmıştı. Şampiyon olamadı ama Türk futboluna oyuncu kazandırmak gibi farklı şampiyonlukları var”

Konuşmaların ardından Özdeş, 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Yayınlanma Tarihi:12:53,