SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım yaz kampını Washington’da sürdürüyor. Ay-yıldızlılar Birleşik Devletlerde önce Honduras ardından ev sahibi Amerika ile oynayacak. Milli takım kampını değerlendiren Nuri Şahin fazla zorlanmadan verimli bir çalışma ortamı yakaladıklarını dile getirdi.

Ntvspor’a kampı değerlendiren Nuri Şahin, “Sezon sonu kampı olduğu için insan yorgun geliyor kampa. Ancak Fatih Terim’in tecrübesi sayesinde rahat bir kamp dönemi geçiriyoruz. İdmanlarda konsantreli olup, boş zamanlarımızı iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Güzel bir kamp geçiriyoruz. Sezon sonundaki uzun kampları futbolcular sevmez ancak, Amerika’ya geldiğimiz için, farklı bir ülkede olduğumuz için kamp güzel geçiyor” dedi.

Milli Takım’la ilgili hedeflerinden de bahseden Şahin, “Ben 2005’te milli oldum, Hiçbir büyük turnuva oynamadım. Ben de artık milli takımla büyük bir turnuva oynamak istiyorum. Bunu 2 sene de bir bunu söylüyoruz ama ben de artık bunu söylemekten çok sıkıldım. 2016’ya biz de gitmek istiyoruz. Bazı şeylerin değişmesi gerekiyor, değişiyor da. Fatih Hoca’yla gelişiyle daha bir çok şey değişecek. Hocayla konuştuğumuz zaman hocanın planları buna yönelik” diye konuştu.

Milli oyuncu teklif gelmesi halinde Türkiye’de forma giymeye sıcak bakıyor.

Tecrübeli futbolcu konuyla ilgili, “Tabi isterim. Ben de bir Türk olarak kendi ligimde oynamak isterim. Ancak şimdilik gelen bir teklif yok. teklif gelirse oturup konuşulur” ifadelerini kullandı.

Milli takım kampında transfer haberlerinin çokça konuşulduğunu ifade eden Nuri Şahin daha fazla Türk futbolcusunun avrupa gitmesi gerektiğinden yana.

Benim düşümcem bir sene olsa bile, her Türk futbolcunun Avrupa’da oynaması, o eğitimi alması, o tecrübeyi edinmesi yönünde.

“MADRID BANA ÇOK ŞEY KATTI”

Borussia Dortmund dışında İngiltere’de Liverpool İspanya’da ise Real Madrid forması giyen Nuri Şahin Madrid deneyiminin gelişiminde büyük rol oynadığını düşünüyor.

Şahin, “Real Madrid’de bir şampiyonluk yaşadım. Madrid’de oynadığım bir sene futboluma ve kişiliğime çok şey kattı. Şu anda da dünyanın en büyük kulüplerinden birinde oynuyorum” dedi.

Milli oyuncu Borussia Dortmund ile önümüzdeki sezon 3 kupaya da talip olduklarını sözlerine ekledi.