SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Ljubljana Yüzme Yarışları’na katılan Ankara Olimpik Hazırlık Merkezi yüzücüleri, çeşitli stillerde toplamda 6 madalya kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yüzme Federasyonu’nun iş birliği ve Turkcell’in katkılarıyla oluşturulan Olimpik Sporcu Hazırlama Merkezleri, yüzme sporunun gelişimi için kamp çalışmalarını yurt dışında da sürdürüyor.

Yüzme Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya giden kafilede 10’u erkek ve 8 bayan sporcu yer aldı.

39. Uluslararası Ljubljana Yüzme Yarışları’na, ev sahibi Slovenya’nın yanı sıra Türkiye, Sırbistan, Katar, İtalya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Makedonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan katıldı.

Yarışlar 13-14, 15-16, 17-18 ve 18 yaş üstü kategorilerinde yapıldı. Yarışlara toplam 850 sporcu katıldı. Türk yüzücüler çeşitli stillerde, erkeklerde sekiz, bayanlarda ise altı finalde yarıştı.

Erkeklerde 15-16 yaş grubunda, Atalay Önol, 100 metre serbestte birinci, 200 metre serbestte ikinci ve 50 m serbestte üçüncü oldu.

Aynı yaş grubunda Hüseyin Yılmaz ise 50 metre serbestte ikinci sırada yer aldı.

Bayanlarda 15-16 yaş kategorisinde mücadele eden Almina Simla Ertan, 50 metre serbestte ikinci oldu.

200 metre kurbağalamada ise 13-14 yaş grubunda Ece Tektunalı üçüncülüğü kazandı.