SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer sezonunun en değerli ismi Olcan Adın için müthiş bir rekabet yaşanıyor. Milli yıldız açık şekilde “Beşiktaş’ta oynamak istiyorum” diyerek tercihini açıklarken G.Saray buna rağmen Olcan’ın peşini bırakmıyor. Trabzonspor’un satmama kararı almasına rağmen takımdan ayrılmak istediğini belirten Olcan konusunda tüm cephelerin raporu şöyle:

FERNANDES GİDİYOR / TIKLAYINIZ

BEŞİKTAŞ’A “BENİ ALIN” DEDİ OLCAN ADIN: Tercihi net bir şekilde Beşiktaş. Hatta “Beni alın” dediği iddia ediliyor. Trabzonspor’da kalmayacağı kesinleşen başarılı solak, 2015’te biten sözleşmesi nedeniyle Trabzon’un satışını bekliyor.

FIRTINA MECBUREN SATACAK TRABZONSPOR: Yönetim 1 yılı kalan ancak “Bırakın gideyim” diyen Olcan için geçtiğimiz hafta sonu satış konusunda olumsuz karar aldı. Ancak yönetimin kararı bordo-mavili takımda oynamak istemeyen bir oyuncuyu tutmama yönünde. Gönülsüz kalması halinde verim düşeceği gerçeği yönetimin gardını düşürebilir.

PEKTEMEK+2 MİLYON EURO BEŞİKTAŞ: Fikret Orman bizzat Trabzonspor ile temasa geçip nabız yokladı. Orman, para ve takas önerilerinde bulundu ama sonuç alamadı. Beşiktaş önce 2.5 milyon euro teklif etti, olumsuz yanıt aldı. 6 milyon euro fiyat belirleyen Trabzonspor, takas yoluyla Oğuzhan ve Pektemek’i istedi, bunu da Beşiktaş kabul etmedi. Kartal, en son Pektemek+2 milyon euro teklifinde bulundu.

FENERBAHÇELİ YILDIZ AYRILIYOR / TIKLAYINIZ

3 FUTBOLCU CAZİP GELİR Mİ? GALATASARAY: Roberto Mancini’nin ısrarla istediği Olcan Adın konusunda Başkan Ünal Aysal, temaslarını sürdürürken bu konuda çok titiz davranıyor. Trabzon Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile bizzat görüşen Aysal, ilişkilerin iyi olması nedeniyle sakin şekilde transfer sürecini yürütürken Beşiktaş’ın teklifleri sonrası Yekta, Gökhan ve Engin Baytar’la takası önerdi. Trabzonspor yönetimi 3 oyuncunun da ihtiyaç listesinde yer aldığını belirtirken teklifi +1 milyon euroya kabul etmeye yakın. Trabzon Olcan’ı ikna konusunda kriz yaşarken G.Saray, “Beşiktaş çekilirse Olcan’ı alırız” beklentisinde.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:10:46,