SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig’e yükselen Düzyurtspor’un teknik direktörü Ömer Ortakudaş, iskelet kadroları ile fazla oynamadan, tecrübe sahibi yetenekli futbolcuları da kadrolarına katıp daha da güçlenmek istediklerini söyledi.

Ortakudaş, yeni sezon yapılanmasına başladıklarını, 6 futbolcu ile yollarını ayırıp, kadroya 6 yeni futbolcu ilave edeceklerini belirtti.

Yeni sezonda yarışmacı bir ekip olmak istediklerini ifade eden Ortakudaş, şöyle devam etti:

“Hedefimiz ligi tanımak, kalmak ve üst sıraları zorlayan bir ekip olmak olacak. Yolumuza bu düşünceyle devam edeceğiz. Ne istediğini bilen, yarışmacı ve yetenekli futbolcular üzerinde duruyoruz. İskelet kadromuz ile fazla oynamadan, tecrübe sahibi yetenekli futbolcuları da kadromuza katıp daha da güçlenmek istiyoruz. Transfer çalışmalarımıza hız verdik. Görüştüğümüz futbolcular var. Kadromuza 1 oyuncu kattık, 5 futbolcu daha alacağız. Bu futbolcular ile görüşme halindeyiz. Kendilerinden kulüpleri ile görüşüp, aralarındaki sorunları gidermelerini istedik. Tabii elimizde alternatif listede var. Şimdilik talip olduğumuz bu futbolcuların durumlarını netleştirmelerini bekleyeceğiz. Sorunlar giderildiği taktirde kadromuza katacağız.”

Yeni sezon kampına ideal kadroları ile girmeyi hedeflediklerini söyleyen Ortakudaş, “Futbolda gecikmeler olabilir. Nihayetinde transfer yapıyorsunuz. Gücümüze güç katacak isimler ile çalışmak istiyoruz. Yeni transferleri kamp dönemine de yetiştirmek amacındayız. Transferlerimizi kamp dönemine yetiştirebilirsek, daha çabuk kaynaşmış bir ekip olacağız” diye konuştu.