SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyalı olarak bilinen Giray Kaçar’ın alacaklarını alamadığı için federasyona başvuran kişilerin başında geldiğini dile getiren Gencer, göreve geldikten sonra ilk görüştükleri teknik direktörün Mehmet Özdilek olduğunu, ancak görüşmenin olumsuz sonuçlandığını kaydetti.

Özdilek’in takımdan ayrılmasının ardından birçok teknik direktörle görüştüklerini ifade eden Gencer, “Süper Ligi tanıdığı için Samet Aybaba’yı takımın başına getirdik. Hocanın onayı ile transferler yapıldı. Sadece Serkan Balcı transferi hocanın onayı dışında gerçekleşti. Gekas’ı 15 gün Antalya’da misafir ettik ama hocamız istemedi. Hleb de Aybaba kabul etmediği için göz göre göre Konya’ya gitti ve iyi bir sezon geçirdi” diye konuştu.

Gencer, 25’inci haftada Aybaba’yı takımdan göndererek büyük bir hata yaptıklarını belirterek, ligin son 9 haftasında takımı yeni bir hocaya teslim etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bu kadar yanlışın ötesinde Türkiye Kupası’nda yarı finale kadar yükselmeyi başardıklarını anlatan Gencer, “Evet ben başarısızım. 1982 yılında oynanan deplasman maçlarına 10 bin kişinin gittiği bir şehirde yaşıyoruz. Ancak bugün Antalya’nın nüfusu 2.5 milyon ve maça 5 bin kişi geliyor. Bu bizim suçumuz mu? Evlerinizin önüne kadar stat geldi. İnşallah hep beraber 2015-2016 sezonunda doldurmayı beceririz” dedi.

Can Atlı ise Antalyaspor’un kadrosu dağılmış ve borç içinde olan bir kulüp haline geldiğini söyledi. Anlaşılmayan transfer bütçe ve yöntemleriyle yaşlı, gözden düşmüş futbolcuların transfer edildiğini belirten Atlı, “Devre arasındaki 9-10 transferden sadece bir kaçı forma şansı bulabilmiştir. Bu yanlış transfer politikaları bugünkü başarısız mali ve sportif portrenin ana sebebidir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan oylamanın sonunda Gültekin Gencer tekrar başkanlığa seçildi.