SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Aleviyim, bugüne kadar hiçbir tepki görmedim”

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcusu Selçuk Şahin, futbolda son dönemde yaşanan ırkçılık, ayrımcılık olaylarını tasvip etmediğini, alevi bir futbolcu olarak bugüne kadar hiçbir tepki görmediğini söyledi.

Güncellenme: 13:05, 29/05/2014
“Aleviyim, bugüne kadar hiçbir tepki görmedim”

Vilarreal maçında Barcelonalı futbolcu Dani Alves’e yönelik sahaya muz  atılarak gerçekleştirilen ırkçı eylemin ardından, Türkiye’de de  Gençlerbirliği’nin futbolcusu Deniz Naki’nin koluna “Dersim 62” dövmesi  yaptırdığı için sosyal medya üzerinden ayrımcı söylemlere maruz kaldığını  belirtmesiyle gündeme gelen ırkçılık-ayrımcılık konularının hassas konular  olduğunu belirten Selçuk Şahin, futbol hayatı boyunca tribünlerden ya da başka  bir yerden tepki almadığını ifade etti.

Selçuk Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ırkçılık-ayrımcılık  konularını kesinlikle tasvip etmediğini vurgulayarak, “Irkçılık, ayrımcılık  hassas konular, tasvip etmediğim şeyler. Ben de alevi bir futbolcuyum. Bundan her  zaman da gurur duydum. Alevilik konusunda bugüne kadar hiçbir tepki görmedim. Ne  tribünlerden ne başka bir yerden” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin futbolcusu Deniz Naki’nin her konuda yanında  olduğunu kaydeden Selçuk Şahin, “Deniz Naki bu konuda ne yaşadı bilmiyorum. Aynı  yerin insanıyız. Bana göre ülkenin her yanı aynı. Herkes Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı ve bana göre herkes bir. Ancak Deniz Naki benim hemşehrim tabii,  yaşadığı sıkıntıyı ben futbol hayatımda yaşamadım. Bilmiyorum başka oyuncular  yaşadı mı” ifadelerini kullandı.