SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Bisiklet Turu’nda muhteşem bir gün geride kaldı. Etabın galibi Julian David Arredondo Moreno olurken yarışın son 5 kilometresi nefesleri kesti. Belluno-Rifugo Panarotta arasındaki 171 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen etap sonucunda İtalya Bisiklet Turu'nun 18. yarışı sona erdi.

İki günlük yoğun etapların ardından tırmanışın bol olduğu Belluno-Rifugo Panarotta parkurunda yine son kilometreler nefes kesti. Çok sayıda bisikletseverin takip ettiği etapta Thomas De Gendt’in yaptığı ataklar sonuç verdi ve Belçikalı bisikletçi etabı uzun bir süre lider götürdü. Sıcağın da verdiği etki ile tırmanışın son 10 kilometresinde oldukça yoruldukları yüzlerinden belli olan bisikletçiler yavaşlamak zorunda kaldı. Franco Pellizotti’nin finişe 5 kilometre kala kaptığı liderliği Julian David Arredondo Moreno son anlarda yaptığı sürpriz bir atakla eline geçirdi ve etabın sonuna kadar bırakmadı.

18. etap öncesi genel klasmanda 68. sırada bulunan Julian David Arredondo Moreno kariyerinin ilk büyük tur etabını kazanarak büyük sevinç yaşadı.