SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini iki isme kancayı taktı…

Cagliari'den Astori ve Inter'den Ranocchia'yı Semih Kaya ile birlikte savunmada düşünen İtalyan hoca, Gökhan Zan, Koray ve Chedjou'yu gözden çıkardı. Yönetim, iki stoperden birisini almak istiyor.

Güncellenme: 10:14, 28/05/2014
Mancini iki isme kancayı taktı…

Galatasaray yeni sezon için çalışmalarını sürdürürken Roberto Mancini’nin yönetimden 2 yabancıstoper birden istediği ortaya çıktı. Başkan Ünal Aysal’a liste veren İtalyan teknik adam, Semih Kaya’nın dışındaki stoperlerin bırakılmasını talep ederken iki yeni Çilek’i de şart koştu.

Aslan’da kiralık stoper Arjantinli Burdisso ile sezon sonu itibari ile vedalaşan yönetimin, Mancini’nin bu isteğini yerine getirebilmek için ise 15 milyon euro gibi bir tapu bedeli bulması gerekiyor.

SADECE SEMİH’E DESTEK ÇIKTI Gökhan Zan, Koray Günter gibi isimlerden memnun kalmayan Hakan Balta’yı zoraki olarak savunmada oynatan Mancini kafasında 3-5-2 ve 4-3-3’lü sistemi kurarken 3’lü savunma ile oynamak için Semih Kaya, Astori ve Ranocchia’yı şart koştu. 4’lü savunmada da Semih’i sağ bek düşünen Mancini raporunda “Eldekilerden Semih Kaya kalsın, diğerleri gönderilebilir” dedi.

Mancini, iki İtalyan dışında Rhodolfo ve Balanta’yı da alternatif olarak yazdı. Yani bu projedeKamerunlu stoper Chedjou’nun da ismi var. Bilindiği gibi Lille’den 7 milyon euroya alınan tecrübeli stoper son haftalarda başarılı maçlar çıkartmış ancak sezon genelinde eleştirilerin de odağında kalmıştı.

İKİ STOPERDEN BİRİSİ GELEBİLİR Yeni istenen isimlerden Astori için yönetim harekete geçerken Andrea Ranoccia’la da temaslarkurulacak. 27 yaşındaki Astori, Caglari’de oynarken 5 milyon euroluk bonservisi 2.5’a kadarindirilebilir. 1.88’lik İtalyan stoper, 2015 yılında takımı ile vedalaşabilir. 26 yaşındaki Ranocchia, İnter forması giyiyor ve 1.95 boyunda. Sağ ayaklı stoperin sözleşmesinin 2015 yılında bitmesi 10 milyoneuroluk bonservisinin 5 milyona indirilmesini sağlayabilir. İki stoper 8-10 milyon euroluk bonservisle alınabilir. Ancak yönetim elden Chedjou’nun da çıkartılması gerektiği için maliyetin artmasından dolayı kararsız.

Akşam

PIERRE WEBO’NUN SAKATLIĞI KORKUTTU

FUTBOLUN YÜRÜMEYEN ORTAKLIKLARI

BÜYÜK KUPA, BÜYÜK DERT!

DÜNYA KUPASI’NIN UNUTULMAZ PENALTILARI

İLKAY GÜNDOĞAN: DÜNYA KUPASI’NI KAZANABİLİRİZ

DÜNYA KUPASI TARIHININ IZ BIRAKAN GENÇ YILDIZLARI

MANCINI 2 YIL DAHA BEKLEYECEK

İSPANYA’DA DIEGO COSTA BİLMECESİ!

HIRVATISTAN’DA KRANJCAR ŞOKU

 

SIMEONE’DEN ILGINÇ MESSI YORUMU

 

NORVEÇ, FRANSA’YA HAFIF GELDI: 4-0

Yayınlanma Tarihi:10:04,