SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın uzun süredir transferi için girişimlerde bulunduğu ancak sonuç alamadığı Mönchengladbach’ın ‘yeni Reus’ lakablı yıldız adayı Sinan Kurt için devreye Bayern Münih girdi.

Mönchengladbach Sportif Direktörü Max Eberl, bu sezon A takıma çıkarma planlrı yaptığı genç oyuncu için Bayern Münih Sportif Direktörü Matthias Sammer tarafından 3 kere arandığını belirtirken, “Sammer, Sinan Kurt için beni 3 kere aradı ve kandırmaya çalıştı. Oyuncu için çok ısrarlı oldular ve her şeyi açık olarak konuştuk” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Pep Guardiola’nın yakından takip ettiği ve Almanya Milli Takımı’nın alt yaş kategorilerinde oynayan Türk asıllı oyuncu için, Bayern Münih’in Mönchengladbach’a 20 yaşındaki Alessandro Schöpf’ü önerdiği kaydedildi.

Almanya’da PAF liglerinin 1. Ligi konumundaki A-Jgd. BL West’de bu sezon 24 maçta 16 gol atan Sinan için Galatasaray birçok kez Alman kulübünün kapısını çalmış, ancak olumlu yanıt alamamıştı. 17 yaşındaki yeteneğin kısa süre içinde kulübü ile profesyonel sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:14:10,