SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Kaptan, 3 Temmuz sürecini camia olarak aştıklarını belirtti. Emre, “Çok kolay süreçler yaşamadık. İşin merkezinde sporcular vardı. Sporcular başarılı oldukça taraftarlar geleceğe umutla bağlandılar. Ama sadece kendimizi ön plana çıkaramayız. Her şeyi camia olarak başardık. Yaşanan sürecin altından sadece F.Bahçe kalkabilirdi. Rakiplerin bile imrenerek baktığı bir birlik ve beraberlik sergiledik” dedi.

‘HERKESE NASİP OLMAZ’

Başkan Aziz Yıldırım'ın tamamen özgürlüğüne kavuşacağı anı beklediklerini kaydeden Emre, “Başkanımızın da tamamen özgürlüğüne kavuşacağına inanıyorum. Güneş yeniden doğacak, güzel günler yaşanacak” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe'de oynadığı için her gün şükrettiğini vurgulayan tecrübeli orta saha, “Bütün takım kendimizi şanslı hissetmemiz lazım, herkese nasip olacak bir kulüp değil” diye konuştu.

‘SOL AYAĞIMIN AYARI KAÇTI’

“2-3 defa sol bileğim kırıldı. Genç milli takımda oynarken frikikten çok gol atıyordum ama sakatlıktan sonra sol ayağımda açı kaybı oldu, istediğim vuruşları yapamıyorum. Olmasaydı farklı olurdu. Penaltıları ise sürekli atmayı sevmiyorum. Hep aynı kişi kullanırsa, rakip kaleciler vuruşu tahmin ediyor.”

‘MOTİVE ETMEK GÖREVİM’

“Ligin ilk yarısında çok fazla oynayamadım. Ama böyle zamanlarda da takıma destek olmaya çalıştım. Bazen takım arkadaşlarımı motive etmek için konuşmalar yaptım. Maçın havasına sokmaya çalıştım. Her kaptanın görevi budur. Takımı hedefe kilitlemek hoca kadar kaptanın da görevidir.”

‘ABİ OLARAK SORUMLUYUZ’

“Ben ve bazı arkadaşlarım takıma abilik ediyoruz. Bu nedenle gerektiği zaman sorumluluk almamız gerekiyor. Sezon boyunca bunu yaptık. Başarıda da başarısızlıkta da üstünüze düşeni yapmanız lazım. Hem hocamıza hem de başkanımıza çok yardımcı olduğumuzu düşünüyorum.”

‘KAYBETMEYİ SEVMİYORUM’

“Futbolda kaybetmek var ama ben kabullenemiyorum. Futbol takım oyunu ama bazen tenis oyuncusu gibi davranıyorsun. Her şeyi tek başına kaybetmiş gibi algılıyorsun. Başarılarda böyle olmuyor. Ben çok duygusal bir insanım. Başarıların bile keyfini tam yaşayamıyorum.”

‘YABANCILARIN REİSİ KUYT’

“Takımda uzun yıllardır oynamasa da Dirk Kuyt, aidiyeti çok yüksek bir futbolcu. Yabancı oyuncuların lideri gibi düşünebiliriz. Sıkıntılı dönemlerde taşın altına elini soktu. Kuyt, ben, Volkan, Gökhan ve Selçuk şampiyonluğu çok istedik, isteğimizi diğer akradaşlara da hissettirdik.”

‘TATİLİ HAK ETTİK’

“Türk futbolunda herkese bir rol biçiyorlar. Bazı isimler üzerinde daha fazla stres oluyor. Bunlardan biri de benim. Bu nedenle maç kaybedersek çok gergin olabiliyorum. Milyonlarca insanı güldürmek için çaba harcıyoruz. Sezon mutlu bitince tatili hak ettik. Mutlu bitmese, tatil hiç rahat geçmez.”

HIRVATISTAN’DA KRANJCAR ŞOKU

SIMEONE’DEN ILGINÇ MESSI YORUMU

NORVEÇ, FRANSA’YA HAFIF GELDI: 4-0

PIERRE WEBO’NUN SAKATLIĞI KORKUTTU

FUTBOLUN YÜRÜMEYEN ORTAKLIKLARI

BÜYÜK KUPA, BÜYÜK DERT!

DÜNYA KUPASI’NIN UNUTULMAZ PENALTILARI

İLKAY GÜNDOĞAN: DÜNYA KUPASI’NI KAZANABİLİRİZ

DÜNYA KUPASI TARIHININ IZ BIRAKAN GENÇ YILDIZLARI

MANCINI 2 YIL DAHA BEKLEYECEK

İSPANYA’DA DIEGO COSTA BİLMECESİ!

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:39,