SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Balıkesirspor’un “beyaz saçlı prens” lakaplı teknik direktörü İsmail Ertekin, kırmızı-beyazlı kulüpten gelecek habere göre geleceğine yön verecek.

Ertekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesirspor Kulübü ile sözleşmesinin 31 Mayıs’ta sona ereceğini söyledi.

Şimdiye kadar sadece Bursaspor ve Balıkesirspor kulüplerinin yöneticileriyle görüştüğünü dile getiren Ertekin, “Şampiyon olup Spor Toto Süper Lig’e yükseldikten sonra Balıkesirspor Kulübünde bir genel kurul süreci yaşandı. Ben de bu süreci bekledim. Daha sonra yeni yönetim kuruyla görüşmemizi yaptık. Karşılıklı tekliflerimizi ilettik. Bursaspor Kulübü ile de görüşmemiz oldu. Bu iki kulübün dışında hiçbir kimse veya kulüple görüşme yapmadım” dedi.

Ertekin, Balıkesirspor Kulübü Yönetim Kurulundan haber beklediğini ve geleceğini buna göre şekillendireceğini ifade etti.

Söz konusu kulüpler dışında başkalarıyla görüşmesinin doğru olmadığını vurgulayan Ertekin, “Teklifler geliyor ama kimseyle başka bir görüşmem olmadı. Balıkesirspor yönetimi bizimle yola devam etmek istemezse gelecek teklifleri de ona göre değerlendireceğiz” diye konuştu.

Ertekin’e, Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig’den çok kulüpten görüşme talebi geldiği öğrenildi.