SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ‘Sezon Sonu Değerlendirmesi Paneli’ne katıldı.

Göreve geldiklerinin sabahı 580 milyon lira borcun kendilerine merhaba dediğini ve herkesin borç için kapıya dayandığını söyleyen Çebi stat inşaatı için camianın sabır göstermesini istedi.

Stadın Ağustos ayına yetişmeyeceğini söyleyen Çebi şu an için başkanlık düşüncesinin olmadığını ve ancak başkan Fikret Orman’ın bırakması halinde başkanlığı düşünebileceğini dile getirdi.

Ahmet Nur Çebi’nin panelde yaptığı açıklamalar şu şekilde:

”STADIMIZIN AĞUSTOS AYINDA…”

“Stadımızın Ağustos ayında bitmeyeceğini söyleyebilirim. Bunun sebebi de buraya stada ve Dolmabahçe’ye yakışır muhteşem bir çatı yapma isteğimiz. Bu bizi en az 6 ay geciktirecek. Ama başkanımız Ağustos ayında bitecek dediyse biz onu o dönemde bitirmek zorundayız.”

”CAMİAMIZDAN SABIR VE DESTEK BEKLİYORUZ”

”Sezon değerlendirmesini sadece bu sezon olarak görmek algı hatası yaratır. Göreve geldiğimiz dönemden itibaren değerlendirme yapmalıyız. Biz iki sezon önce Beşiktaş’ın çok dağınık olduğu bir noktada göreve geldik. İlk gün sabah geldiğimizde 580 trilyon borç bize merhaba dedi. Herkes kapımızıçalıyordu 5-10 neyse borçlarını istiyordu. Aldığınız kurumun yapısal anlamda bozulmaya başladığı bir dönemde görev yapmak çok zordur. Mali yapıyı güçlendirmemiz lazımdı. İlk yılımızda Feda yılı dedik. Bu yıl stad yapıyoruz. Stadımız olmadan bizim için keyifli bir süreç olması çok zor camiamızdan sabır ve destek bekliyoruz.”

”BEN BAŞKANIMLA ÇOK KEYİFLİ ÇALIŞIYORUM”

“Bu koltukta oturmaktan onur duyuyorum. Başkanlık her Beşiktaşlının arzu ettiği bir şeydir. Ben başkanımla çok iyi anlaşıyorum çok keyifli çalışıyorum. Kendisi çok sevdiğim bir kardeşimdir. Başkanlığı belki onun görevi bıraktığı bir gün düşünebilirim. Yönetici olursanız orada da şampiyonluğu istemenin sizi ne kadar dürttüğünü göreceksiniz. Mali anlamda içine düştüğümüz bir durum oldu. Biz bundan çıkmayı becerdik. Bunu bu sene zorladık ve önümüzdeki yıllarda Beşiktaş’ın şampiyon olacağına inanıyorum. Evet hedef var, Doğru bir yapılanma ile 2 veya 3 sene içerisinde kesin olacağını söyleyebilirim. Biz planlamaya futbol anlamında ancak bu sene adım atmaimkanı bulabildik. Bir sonraki sene taşların yerine oturacağını düşünüyorum.”

”RONALDİNHO TRANSFERİNDEN DOLAYI ÇOK ELEŞTİRİLDİM”

Yıldız transfer dediğinizde Ronaldinho, Eto’o gibi oyuncularıkastediyorsunuz ama biz teknik direktörümüz ve Önder Özen’in onay vermediği hiç bir futbolcu ile görüşmüyoruz. Bu ister yıldız olsun ister olmasın. Ronaldinho transferinden dolayı çok eleştirildim. Ama ben o zaman kendi kendime bu işin içinde değildim teknik kadronun onayı çıktıktan sonra ben görevlendirilmiş olarak devreye girdim. Görüşmelerimizi de başarılıyaptığıma inanıyorum.13 milyon Euro isteyen bir futbolcuyu 5.5 milyona kadar indirdik. Ama transfer gerçekleşmedi. Görüşülen her transfer olacak diye bir şey yok.

”DROGBA’NIN YARATTIĞI PROBLEMLERİ…”

Yıldız futbolcular ile ilgili Galatasaray’daki Drogba ve Sneijder örneğini gösteren ve ”niye böyle yıldız transferleri yapamıyoruz” diye soran biröğrenciye cevaben: ”Yıldız futbolcu derken Drogba’nın da Galatasaray’da yarattığı problemleri siz görememişsiniz. Snejder ilk geldiğinde iyi oynayamadı. İkinci sezonunda çok iyiydi, önümüzdeki sezon ne yapacağını bilemezsiniz.”

”FERNANDES PİLLİ BEBEK GİBİ BİR ANDA DURDU”

Yıldız oyuncular geliyorlar 4-5 milyon alıyorlar, bir iş adamının 30 yıldakazanamayacağı paraları alıyorlar. Sonrada yiyip içip yatıyorlar. Fernandes’te suçumuz yoktu. İyi oynuyordu bir anda kötü oynamaya başladı. Pilli bebek gibi bir anda durdu oynamadı. Bunun suçunu yönetimde mi aramak lazım bilmiyorum. Yıldızları idare etmek çok zordur ama Beşiktaş’tan da büyüğü yoktur. Saygısızlık yapıyorsa gereği yapılır. Birfutbolcunun ahlaki anlamda nasıl çıkacağını bilmezsiniz, geldikten sonra belli olur. Maalesef ki bize hep kötüleri denk geldi.

”QUERASMA’YA BİZ NE YAPTIKTA BİZDE OYNAMADI”

Querasma 14 bin Euroluk evde oturuyordu. Bizde oynamadı Katar’da da oynamadı gitti Porto’da takır takır oynuyor. Biz ne yaptık Querasma’ya da bizde oynamadı. Ama Quaresma gibi bir adamı geldiğinde havaalanında biryönetici karşılayıp sabahın 5 buçuğunda da uğurluyorsa neden oynamadığının cevabını da bulmuş oluruz.

”ÖZEN PROFESYONEL KONTRATI OLAN BİRİSİDİR”

Önder Özen profesyonel bir isimdir. Profesyonel kontratı olan birisidir. Eğer Önder Özen yöneticiler yüzünden istediklerini yapamıyorsa çıkıp bunları açıklamalıdır ama böyle bir şey olduğunu zannetmiyorum.

”TORAMAN VE ÖZTÜRK İÇİN KARAR VERİLMEDİ”

İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk için henüz karar verilmedi. Biliç kampkadrosunu hazırlıyor henüz raporu ulaşmadı. Beşiktaş takımının kaptanı vefutbolcusu havaalanında ,tesiste ,antrenman sahasında üç kere kavga etmez kardeşim. Beşiktaş formasını taşıyorsun ya. Ama ben şahsi olarak gereken cezaları çektiklerini düşünüyorum. İkisi de Beşiktaş’ı seven hakiki Beşiktaşlı futbolcular. Eğer İbrahim ve Sezer ile ilgili yönetim kurulundaoylama olursa benim oyum onların lehine olur.

”DANY HADDİNİ AŞMIŞTIR”

Her takımdan her futbolcu kiralanabilir ama bu Dany olmamalıydı. Bizim için hatalı bir transferdir. Galatasaray’da görmediği ilgiyi bizde görmüştür ama Dany haddini aşmıştır gereği de yapılmıştır.

”FENERBAHÇE BİZİ İLGİLENDİRMİYORDU”

Fenerbahçe ile ilgili yazı önüme geldiğinde Fenerbahçe ile ilgili kelimelerinçıkartılmasını ve genelleme yapılarak düzeltilmesini istedim. Çünkü bana göre Fenerbahçe bizi ilgilendirmiyordu. Ama yazı ertesi gün olduğu şekliyle yayınlandı. HIRVATISTAN’DA KRANJCAR ŞOKU

SIMEONE’DEN ILGINÇ MESSI YORUMU

NORVEÇ, FRANSA’YA HAFIF GELDI: 4-0

PIERRE WEBO’NUN SAKATLIĞI KORKUTTU

FUTBOLUN YÜRÜMEYEN ORTAKLIKLARI

BÜYÜK KUPA, BÜYÜK DERT!

DÜNYA KUPASI’NIN UNUTULMAZ PENALTILARI

İLKAY GÜNDOĞAN: DÜNYA KUPASI’NI KAZANABİLİRİZ

DÜNYA KUPASI TARIHININ IZ BIRAKAN GENÇ YILDIZLARI

MANCINI 2 YIL DAHA BEKLEYECEK

İSPANYA’DA DIEGO COSTA BİLMECESİ!

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:19:09,