SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gezi Parkı eylemlerindeki tavrı nedeniyle, Başbakan Erdoğan ve kurmaylarının sert tepkisini çeken Çarşı Grubu’na, eylemlerin bedeli Beşiktaş ürünlerinin satıldığı, Kartal Yuvası’nda kesildi. Artık “Çarşı” logolu ürünler Kartal Yuvası’nda satılmıyor. Konuyla ilgili konuşan Çarşı Grubu’nun önde gelen isimleri, “Artık kendi ürünlerimizi basacağız” derken, Beşiktaş yönetimi yetkilileri ise konuyla ilgili konuşmaktan kaçındı.

“ÇARŞI”DA KRİZ VAR 7 kişinin öldüğü kanlı Gezi Parkı eylemlerinde ön sıralarda yer alan Beşiktaş Çarşı Grubu’na ait “Çarşı”logolu ürünlerin satışı bitirildi. Beşiktaş ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası’nda artık bu ürünlere ulaşmak imkansız. “Çarşı” logolu ürünlerin satışının durdurulması, Çarşı Grubu ile Beşiktaş yönetimi arasındaki”Gezi” krizinden kaynaklı olduğu ileri sürülüyor.

“KENDİ ÜRÜNLERİMİZİ KENDİMİZ SATARIZ” Çarşı ürünlerinin satışının durdurulma kararını değerlendiren, Çarşı Grubu’nun önde gelen isimleri,”Daha önce Kartal Yuvası’nda bizim ürünlerimizin satılmasının durdurulmasını istemiştik. Bundan sonra kendi ürünlerimizi kendimiz satacağız.” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNDEN YANIT YOK Konuyla ilgili soruları yanıtsız bırakan Beşiktaş yönetimi yetkilileri ise, sessiz kalmayı tercih etti.

TARAFTARLAR ŞAŞKIN Kartal Yuvası’nda “Çarşı” logolu ürünlerin olmamasına isyan eden Beşiktaş taraftarlarından Ali Güler de, “Bir Beşiktaşlı olarak, Çarşı Grubu’nun logosunu taşıyan ürünlerin Kartal Yuvası’nda satışının olmaması beni şaşırttı. Toplumsal olaylara yaklaşımı, haksızlıklar karşısındaki duruşu nedeniyle, sadece Beşiktaşlıların değil, bütün takım taraftarlarından birçok kişi Çarşı Grubu’na sempati duymaktadır. Ürünlerin tekrar burada satılmasını istiyoruz.” dedi.

TEHDİT VE GÖZALTI Gezi eylemlerindeki tavrından dolayı Çarşı Grubu, Başbakan Erdoğan’ın hedefi olmuştu. Gezi eylemlerinden sonra Çarşı Grubu’nun önemli isimlerinin evleri polisler tarafından basılmış, üyeler gözaltına alınmıştı.

ERDOĞAN ÇOK KIZMIŞTI Gezi Parkı eylemleri sırasında Çarşı’nın tavrına kızan Başbakan Erdoğan’ın Beşiktaş’ın yenilenen stad inşaatını durdurma tehdidinde bulunduğu ileri sürülmüştü. Ses kaydını yalanlamayan Başkan Fikret Orman ise, “Biz bu stadı yapmak için her şeye göğüs gerdik. Ne zorluklar çektiğimi de herkes görsün. Her şeye rağmen ben bu stadı bitireceğim” demişti. Kayıtlarda, Başbakan Erdoğan’ın, Başkan Fikret Orman’dan Çarşı grubunu eleştirmesi istediği de ileri sürülmüştü.

Gazeteport

PIERRE WEBO’NUN SAKATLIĞI KORKUTTU

FUTBOLUN YÜRÜMEYEN ORTAKLIKLARI

BÜYÜK KUPA, BÜYÜK DERT!

DÜNYA KUPASI’NIN UNUTULMAZ PENALTILARI

İLKAY GÜNDOĞAN: DÜNYA KUPASI’NI KAZANABİLİRİZ

DÜNYA KUPASI TARIHININ IZ BIRAKAN GENÇ YILDIZLARI

MANCINI 2 YIL DAHA BEKLEYECEK

İSPANYA’DA DIEGO COSTA BİLMECESİ!

HIRVATISTAN’DA KRANJCAR ŞOKU

 

SIMEONE’DEN ILGINÇ MESSI YORUMU

 

NORVEÇ, FRANSA’YA HAFIF GELDI: 4-0

Yayınlanma Tarihi:10:26,