SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’da genel kurula doğru

Antalyaspor'un yarın yapılacak genel kurulunda yönetime talip aday çıkmaması üzerine Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Kulübü Derneği'nin mevcut başkan Gültekin Gencer'in desteklenmesi kararını aldıkları bildirildi.

Güncellenme: 19:49, 28/05/2014
Antalyaspor’da genel kurula doğru

Yazılı açıklamada, yarın yapılacak genel kurul öncesi bir çağrıda bulunularak, 29 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek genel kurulda yönetim kuruluna talip olacak başkan ve yönetim kurullarının listeleri ve projelerinin vakıf ve dernek yönetimlerine bildirilmelerinin istendiği ancak şu ana kadar hiçbir başvurunun yapılmadığı belirtildi.

Bunun üzerine bugün yapılan son toplantıda mevcut başkan Gültekin Gencer ve yönetiminin desteklenmesi kararı alındığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Büyük hissedarları olduğumuz Antalyaspor Spor Faaliyetleri Tic. Ve San. A.Ş’nin 29 Mayıs 2014 Perşembe günü yapılacak Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu’na talip olacak başkan ve yönetim kurullarının listeleri ve projelerini genel kurul sürecinde gerekli organlarla daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmemiz açısından en geç 27 Mayıs 2014 saat:17.00’ye kadar tarafımıza müracaatı için ortak bir çağrı yapılmıştır. Açıklama yaptığımız 22 Mayıs 2014 tarihinden bugüne kadar Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Kulübü Derneği’ne herhangi bir başvuru yapılmadığını camiamızla paylaşmak isteriz. Bu nedenle, Antalyaspor Spor Faaliyetleri Tic. Ve San. A.Ş.’nin büyük hissedarları olarak, sorumluluğumuz gereği, Olağan Genel Kurulumuz’da yeni bir aday çıkmaması ve gelecekte daha büyük sorunlar yaşanmaması için, Sayın Gültekin Gencer başkanlığındaki mevcut yönetim kuruluyla görüşmeler yapılmış olup, kulübün zor durumda kalmaması için görevlerine devam edebileceklerini beyan etmeleri üzerine, mevcut yönetimin devamının daha yararlı olacağı kanaati oluşmuştur.”

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Elazığspor’a 2-1 mağlup olan Medical Park Antalyaspor, ligin bitimine 2 hafta kala küme düşmüştü.