SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenecek olan FIFA 2014 Dünya Kupası yaklaştıkça ülkedeki protestolar da artıyor. Futbola yapılan maddi yatırımın sosyal alanlara kaydırılmasını isteyen eylemciler, son olarak Brezilya Millİ Takımı’nın otobüsüne saldırdı.

Dünya Kupası hazırlıkları çerçevesinde antrenmana çıkmak için otelden ayrılan Brezilyalı yıldız futbolcular, öğretmenlerin gerçekleştirdiği protesto eylemi sonrası büyük şaşkınlık yaşadılar. Futbolcuların içinde bulunduğu otobüsün etrafını çeviren eylemciler, otobüsü yumruklayarak tepkilerini gösterdi.

Daha sonra antrenman sahasına gelen takım, burada da 30 kişilik bir grup ile karşılaştı. Dünya Kupası karşıtı sloganlar atan kalabalık, “FIFA’nın Dünya Kupası’na milyarlar harcanıyor ancak 2011’de yaşanan sel felaketinin mağdurlarına ev tahsis edilmiyor. Sizce bu adil mi?” yazılı bir de pankart açtı.

Konu hakkında açıklama yapan grubun lideri Rui Costa, “Bu ülkenin önceliği Dünya Kupası olmamalı; sağlık hizmetleri, eğitim, toplu ulaşım ve iskan imkanları olmalı” dedi.

 

DÜNYANIN EN UNUTULMAZ GOLLERİ / TIKLAYINIZ

 

40 YILLIK TASARIM / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:12:31,