SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinde çıkan olaylar nedeniyle hem Aletico Madrid hem de Real Madrid hakkında soruşturma başlattı.

Uzatmaların son dakikalarında sahaya girerek kırmızı kart gören Diego Simeone ve Gareth Bale’in golü sonrası tribünden atlayarak saha kenarında arkadaşlarının gol sevincine katılan Xabi Alonso’ya ceza gelecek.

UEFA’nın final raporuna göre,

Real Madrid:

Takım halinde sportmenliğe aykırı hareket (5 veya daha fazla kart görmek) Meşale kullanımı Xabi Alonso (Genel disiplin kuralları ihlali)

Atletico Madrid:

Takım halinde sportmenliğe aykırı hareket (5 veya daha fazla kart görmek) Meşale kullanımı Diego Simeone (Teknik direktörlere ayrılan alanı terkederek sahaya girmek)

Sarı kart cezası nedeniyle finalde oynamayan Xabi Alonso, uzatmaların ikinci devresinde Gareth Bale’in 110. dakikada gelen golüyle coşkusunu saklayamamış ve tribünlerden atlayarak arkadaşlarına yanına gitmiş ve sevinç yumağına dahil olmuştu.

Diego Simeone ise, Real Madrid’in 4. golünden sonra sahaya girerek Raphael Varane ile tartışma yaşamış ve hakem Bjorn Kuipers tarafından kırmızı kartla cezalandırılmıştı. Arjantinli teknik adam ayrıyetten mücadelenin hakemine verdiği 5 dakikalık oynanamış süre nedeniyle büyük itirazlarda bulunmuştu.

goal

Yayınlanma Tarihi:23:41,