SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray yönetimi hafta içinde Fransa'ya çıkarma yapacak.Saint Etienne forması giyen Mevlüt Erdinç'in menajeri ile anlaşma sağlandı. Sarı kırmızılılar, Mevlüt'ün bonservisini elinde bulunduran Fransız kulübüne en fazla 4 milyon Euro bonservis bedeli verip, transferi tamamlamak istiyor.

GALATASARAY, liste başındaki Mevlüt Erdinç için pazarlığa başlıyor… Geçen hafta İstanbul'da Les Ottomans Oteli'nde, milli golcünün menajeri Pierre Frelot ile masaya oturup el sıkışan G.Saray yönetimi, vakit kaybetmeden işi resmiyete dökmek için kolları sıvadı. Oyuncu ve menajeriyle anlaşan Cimbom, hafta içinde Fransa'ya çıkarma yapacak.  Roberto Mancini'nin kanatlarda da kullanmayı düşündüğünü belirttiği Mevlüt'ü elinden kaçırmak istemeyen yönetim, Saint Etienne Kulübü ile yapılan ilk temasların ardından, pazarlık masasına oturacak.

ST.ETİENNE SON SÖZÜ SÖYLEYECEK RESMİ olarak temas kurduğu tek futbolcu olan Mevlüt Erdinç'in transferini bitirmek isteyen Galatasaray, Saint Etienne Kulübü'ne bu transferlerin şartını sorup, teklifte bulundu. Bu sezon Fransız kulübünün forması ile 28 maçta 12 kez rakip fileleri havalandıran 27 yaşındaki golcü için , Saint Etienne 6 milyon Euro bonservis bedeli talep etti. Mevlüt'ün menajeri Pierre Frelot'un da Fransız ekibi ile yaptığı görüşmelerde aynı rakamı yani 6 milyon Euro istediği öğrenildi.

TURGUT DOĞAN ŞAHİN SIRADA FRANSa'da yapılacak görüşmelerde bu rakamı 3.5 milyon Euro'ya indirmeyi hedefleyen ve anlaşma sağlamayı planlayan sarı kırmızılılar, Fransa'daki görüşmeye göre Mevlüt Erdinç için bu rakamı en fazla 4 milyon Euro'da tutacaklar. Galatasaray, Mevlüt transferini olumlu sonuçlandırdıktan sonra yine yerli oyunculara yönelecek. Olcan için Trabzonspor'un kararını bekleyen Galatasaray'ın gündeminde olan oyunculardan biri de Turgut Doğan Şahin.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:50,