SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Manchester City ile şampiyonluğa ulaştıktan sonra Dünya Kupası’nı bekleyen Arjantinli golcü Sergio Aguero “Hayali benim gibi olmak” diyerek milli takımdan arkadaşı Lionel Messi’ye takıldı.

Attığı gollerle Manchester City’nin son üç yılda iki kez şampiyon olmasına yardımcı olan Aguero, Arjantin Milli Takımı kampında Messi hakkında konuştu. Kendisine sorulan “Messi gibi olmayı hayal ediyor musun?” sorusuna “Tabi ki etmiyorum. Çünkü asıl Messi’nin hayali benim gibi olmak” diyerek şaka yaptı.

Dünya Kupası’nı da değerlendiren Aguero “Kendime güveniyorum. Artık gol atamadıkça stres olmuyorum. Çünkü Olimpiyat Oyunları’nda grup maçlarında hiç gol atamadığım halde yarı final maçında Brezilya ağlarına iki gol bıraktım. Bu benim için büyük bir tecrübe oldu. Bu tecrübemi de turnuvada kullanacağım” şeklinde konuştu.

Brezilya’da düzenlenecek FIFA 2014 Dünya Kupası’nda Bosna-Hersek, Nijerya ve İran ile aynı grupta yer alan Arjantin’in iki yıldızı Messi ve Aguero, turnuvanın favori ‘Gol Kralı’ adayları arasında yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:18:06,