SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

OYNAYA OYNAYA İYİLEŞTİM

3 aydır sakat olan Gökhan’ın Milli Takım kampına gitmesine şaşırdım. Sebebini sordum: “Çok ilginç. Oynaya oynaya iyileştim. Sakatım diye ürküp sakatlığın üstüne gitmesem belki uzun süre oynamayacaktım.”

Milli Takım’ın Avrupa ve Amerika kamp kadrosu açıklanınca çok şaşırdım. Birçok yıldız futbolcu ya sakat olduğu ya da Semih Kaya gibi operasyon geçireceği için kampa gidemedi. Ama diz kapsülünde yırtık olan, şubat ayından itibaren menisküsündeki yırtık ile oynamak zorunda kalan Gökhan Gönül kadrodaydı. Ligin ikinci yarısında birçok antrenmana çıkamadı. Teknik Direktör Ersun Yanal ve Kulüp Doktoru Burak Kunduracıoğlu, Gökhan’a 3 aydır özel bir tedavi ve çalışma programı uyguluyordu. HANİ SEN SAKATTIN GÖKHAN

Arda Turan’ı Atletico Madrid’in Real Madrid ile oynadığı maça yetiştirmek için özel çaba sarf eden Kunduracıoğlu, son üç ayda Gökhan için de yoğun bir mesai harcadı. Sezon sonu ameliyat olması beklenen o dizinde yırtıkla oynayan Gökhan, Milli Takım’a gidip, son İrlanda maçında da Ahmet İlhan’a harika bir de asist yaptı. Nasıl olur böyle bir şey? Gökhan’a sordum: “Hani sakattın?” Gökhan da mucize tedavinin sırrını şöyle anlattı:

YETER Kİ FAYDALI OLAYIM

“Ağabey, çok ilginç bir durum. İnanır mısın, oynaya oynaya iyileştim. Eğer, ‘Sakatım’ diye ürküp bu sakatlığın üstüne gitmesem belki takımın bana en çok ihtiyacı olduğu o dönemde uzun süre oynamayacaktım. Oynadıkça dizim düzeldi. Ama kimse çıkıp ‘Gökhan fedakârlık yaptı’ falan demesin. Bunun adı fedakârlık değil. Gerek F.Bahçe’de olsun, gerekse Milli Takım’da ben faydalı olduğum sürece her zaman sahada olmak isterim. Eğer takıma bir faydam yoksa zaten sahada kalmak istemem”

BİYONİK ADAM

Gökhan, geçen sezon Benfica deplasmanında kafasına ve yüzüne sert darbe aldı. Sahayı sedye ile terk etti. Dudağına sekiz dikiş atıldı. Ardından sezon bitince 6 aydır kasıklarında ve sol omuzunda çektiği acılar nedeniyle sezon sona erer ermez bıçak altına yattı. Sol omuz ve sol kasık bölgesinden ameliyat oldu. Tedavisi 3 ay sürdü. Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da son 3 ayı sakat sakat tamamladı. BAK ŞU TESADÜFE

Gökhan Gönül’ün eşi Hatice Gönül, doğum için daha önce New York’a gitti. Milli Takım’la birlikte Amerika’ya uçan Gökhan da hemen eşinin yanına koştu. Gökhan-Hatice çiftinin 2011’de  Memorial Ataşehir Hastanesi'nde “Baran” ismini verdikleri oğulları dünyaya gelmişti.

Akşam

PIERRE WEBO’NUN SAKATLIĞI KORKUTTU

FUTBOLUN YÜRÜMEYEN ORTAKLIKLARI

BÜYÜK KUPA, BÜYÜK DERT!

DÜNYA KUPASI’NIN UNUTULMAZ PENALTILARI

İLKAY GÜNDOĞAN: DÜNYA KUPASI’NI KAZANABİLİRİZ

DÜNYA KUPASI TARIHININ IZ BIRAKAN GENÇ YILDIZLARI

MANCINI 2 YIL DAHA BEKLEYECEK

İSPANYA’DA DIEGO COSTA BİLMECESİ!

JOE HART PENALTI ÇALIŞIYOR

LOUIS VAN GAAL’DEN SNEIJDER’E BU KEZ ÖVGÜ…

KESSACK: KAMERUN GRUPTAN ÇIKABİLİR

Yayınlanma Tarihi:10:19,