SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası’nda İspanya Milli Takımı formasını giyebilmesi için polemikler sonunda İspanyol vatandaşlığına geçirilen Diego Costa’nın sakatlığından kaynaklanan şüpheler devam ediyor.

2014 Dünya Kupası hazırlıklarına hafta başında başlayan İspanya Milli Takımı’nda Brezilya’ya götürülecek 23 kişilik futbolcu listesi henüz belli olmazken, İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque 30 Mayıs’ta Sevilla’da Bolivya’ya karşı oynayacakları hazırlık maçı için sadece 19 futbolcusunun ismini bildirdi.

İspanya Milli Takımı’nda oynayıp oynamayacağı merakla beklenen en önemli isim Diego Costa olurken, bu futbolcunun tedavisine İspanya Futbol Federasyonu doktorlarının bakacağı bildirildi. Madrid’deki önemli kliniklerden Cemtro’ya giden Costa’nın durumuyla ilgili basına açıklama yapan başhekim Pedro Guillen, “Costa’nın daha iyi durumda olduğunu söyleyemeyiz. En azından iki hafta dinlenmeli. Halen biceps kaslarında 1. derece yırtık var” dedi.

İspanya’daki hazırlıklarını 2 Haziran’da tamamlayıp Washington’a geçecek İspanya Milli Takımı’nda, Dünya Kupası için son futbolcu listesi de bu tarihte açıklanacak. Diego Costa’nın yetişememesi halinde İspanya Milli Takımı’ndaki yerini Alvaro Negredo ve ya Fernando Llorente’nin doldurması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:12:49,