SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

19 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vedat İnceefe, Avrupa Şampiyonası’nda bir kez daha mücadele etmek istediklerini bildirdi.

İnceefe, Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan açıklamasında İrlanda Cumhuriyeti’nde düzenlenen UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elit Tur’da gruplarını lider bitirerek, hedeflerine ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Grupta İrlanda Cumhuriyeti, Sırbistan ve İzlanda ile mücadele edeceklerini kaydeden İnceefe, bu maçlara iyi hazırlandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“İstanbul’da yaptığımız bir haftalık ilk kamp, son eksikleri tamamlamak için son derece iyi oldu. Kamp sırasında en son Recep Niyaz sakatlandı ve onu da kadrodan çıkarmak zorunda kaldık. Beş günde oynayacağımız 3 zorlu maç sonunda grubu lider bitirip, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’yi 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda temsil etmek istiyoruz.”

İnceefe, “Grupta, geçen yılın Avrupa şampiyonu Sırbistan yer alıyor. Sırbistan’ın şampiyon takımında yer alan 3-4 oyuncusu bu yılki kadroda da mevcut. Onlarla oynayacağımız ilk maç, grup liderliği için ciddi bir sınav olacak. Ayrıca İrlanda Cumhuriyeti de ev sahibi olmanın yarattığı seyirci avantajını kullanmak isteyecektir. En az onlar kadar biz de iddialıyız” değerlendirmesinde bulundu.