SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Şampiyonlar Ligi finalinde sergilediği performans ile taraflı tarafsız herkesin gönlünü fetheden Real Madrid’in yıldızı Angel Di Maria’ya takımda kalması yönünde çağrı geldi.

Teknik Direktör Carlo Ancelotti’nin finalde hayran kaldığı Di Maria ile özel olarak görüştüğü öğrenildi. Real Madrid’de aldığı ücretten memnun olmayan ve birçok takımın kazandığının iki katını önerdiği Arjantinli yıldızı ikna etmeye çalışan Ancelotti “Sana önümüzdeki sezon ihtiyacım var. Ronaldo, Bale ve seni önümüzdeki yıl forvet arkasında kullanmayı düşünüyorum. Birlikte başaracağımız çok iş var. Bir sene daha bizimle kal” dediği iddia edildi.

Real Madrid ile olan sözleşmesi 2018 yılında sona erecek olan Di Maria ile Paris Saint Germain, Monaco, Arsenal, Manchester City, Manchester United ve Juventus ilgileniyor. Bütün takımlar da Di Maria’ya, Real Madrid’de kazandığının neredeyse iki katı olan 7 milyon Euro yıllık ücret öneriyor. Arjantinli yıldızın ise kendisine yapılan teklifleri Dünya Kupası sonrası değerlendirmek üzere askıya aldığı biliniyor.

Di Maria geçtiğimiz sezon 52 maçta 11 gol 26 asist yapmayı başarmıştı.

Yayınlanma Tarihi:16:04,