SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig takımlarından Gümüşhanespor’un başkanı İdris Çimen, yaptığı açıklamada, Gümüşhanespor’un herkesin ortak değeri olduğunu ifade ederek, “İlimizde Gümüşhanespor’a ilgi az olsa da futbola ilgi birçok ilden daha fazla. Özellikle dört büyükler diye tabir edilen büyük kulüplere gönül vermiş hemşehrilerimiz, takımları için inanılmaz fedakarlıklar yapabiliyor. Buna elbette saygı duyuyoruz, kimsenin özgür iradesine karışamayız ama hiç değilse bu ilginin yarısını da kendi şehrimizin takımına gösterelim” dedi.

Yapacakları genel kurulda kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen Çimen, “Buyrun gelin kongremizi de yönetim kurulu listemizi de beraber yapalım. Birlik ve beraberlikten mutlak suretle güç doğacaktır” ifadesini kullandı.

Çimen, komşu kentin takımı Bayburtspor’un Spor Toto 3. Lig’e yükselmesinden memnuniyet duyduğunu da belirterek, “Bayburtspor’un şampiyonluğu bir dayanışmanın ürünüdür. Tüm şehir, bütün oldular. Kendilerini yürekten kutluyorum. Bayburtspor kesinlikle profesyonel liglere renk katacaktır. Kendilerini şampiyonluklarından dolayı tekrar kutluyor, yeni sezonda başarılar diliyorum” diye konuştu.