SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün “Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor Projesi” kapsamında kurslara katılan antrenörlerin eğitimleri haziran ayının sonunda tamamlanacak.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan habere göre, Spor Genel Müdürlüğü, Bedensel Engelliler, Görme Engelliler, İşitme Engelliler ile Özel Sporcular federasyonlarının işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında düzenlenen kursa katılan son grup antrenörlerin eğitimi 25 Haziran Çarşamba günü sona erecek. Proje kapsamında daha önce kursa tabi tutulan antrenörlerin eğitimi mart ayında tamamlanmıştı.

ENGELLİ İL SPOR MERKEZLERİ AÇILACAK

Engelli bireylerin sosyal yaşama bağımsız erişiminin sağlanması ve Paralimpik Oyunlar için altyapıyı oluşturacak sporcuların yetiştirilmesi hedeflenen proje kapsamında, antrenör eğitimlerinin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince engelli çocuk ve gençlere yönelik engelliler il spor merkezleri açılacak.

Bir spor dalında engelli il bpor merkezleri branşının açılabilmesi için bireysel sporlarda en az 4, takım sporlarında ise 5 kişinin başvurması yeterli olacak.