SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marmaris 2. Masterlar Açık Su Yüzme Maratonu sona erdi.

Marmaris Belediyesinin desteğiyle Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Halk Plajı’nda gerçekleştirilen maratona 5 bin metrede 44, 2 bin 500 metrede ise 69 olmak üzere toplam 113 yüzücü katıldı. 25 kadın sporcunun kulaç attığı maratonda ilk olarak yarış parkurlarını belirleyen dubalar denize yerleştirildi ve katılımcıların kayıt işlemleri yapıldı.

84 YAŞINDA 2 BİN 500 METRE YÜZDÜ

Yarışmaya katılanlar arasında en dikkat çeken kişi ise Yüzme İhtisas Kulübü’nün eski başkanı 84 yaşındaki Levent Aksu oldu. 2 bin 500 maratonuna katılan ve yarışı tamamlamayı başaran Aksu, kendisinden daha genç sporcularla yarıştığını ve sürekli spor yaptığı için yarışlarda zorlanmadığını dile getirdi.

Yaklaşık 2,5 saat süren yarışın ardından hakem heyetinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren sporcular belirlendi. Genel klasman 5 bin metre erkeklerde Dursun Saru birinci, Umut Savar ikinci ve Cem Köseoğlu ise üçüncü oldu.

Kadınlar kategorisinde birinciliği Ülker Karavelioğlu, ikinciliği Gülşah Özkan ve üçüncülüğü de Bihter Akçalı kazandı. Genel klasman 2 bin 500 metre maratonunda erkeklerde birinciliği Tolga Öcal elde ederken, Timuçin Güvenç ikinci, Arda Apan üçüncü sırada yer aldı. Kadınlar 2 bin 500 metre yarısında birincilik ipini Beste Önal göğüslerken, Önal’ı sırasıyla Özge Tua ve Dilara Demirel takip etti.

Yayınlanma Tarihi:14:14,