SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen 2013-2014 eğitim öğretim yılı Futbol Yıldızlar Türkiye Birinciliği Şampiyonası, Samsun’da başladı.

Canik ilçesindeki 19 Mayıs Stadyumu yan çim sahada düzenlenen şampiyonaya yıldız erkeklerde Adana, Antalya, Aksaray, Ankara, Çanakkale, İzmir ve Kocaeli’den, yıldız bayanlarda ise Adana, Denizli, Eskişehir, Hatay, İstanbul, Ordu ve Samsun’dan takımlar katılıyor. Samsun hariç diğer illeri bir takımın temsil ettiği turnuvada bayanlarda Samsun’dan iki takım ter dökecek.

Şampiyona, yıldız erkekler ve kızlar kategorisinde 8 takımla 4’lü olarak 2 grupta tek devreli lig usulüne göre yapılacak. Gruplarını birinci ve ikinci sırada tamamlayan takımlar, çapraz eleme usulü ile eşleşecek.

Şampiyonanın açılış seremonisine katılan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, sporculara başarı diledi.

Gençlerin sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve kendilerini daha hazır hale getirebilmeleri için eğitim ve öğretimin yanı sıra sporla uğraşmalarının büyük önem taşıdığını belirten Aksoy, “Centilmence ve burada birbirinize karşı saygılı mücadele edeceğinize inancım tam. Çünkü sporun en önemli kurallarından biri fair-play’dir. Bundan sonra da yapacağınız tüm maçlarda bu duyguları sahaya yansıtacağınıza inanıyorum” dedi.

Seremoninin ardından Vali Aksoy, erkeklerde Kocaeli 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ile Çanakkale Gazi Ortaokulu takımlarının maçının başlama vuruşunu yaptı.