SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Beko Basketbol Ligi’nde Banvit’e 69-67 yenildikleri play-off yarı final serisi ikinci maçında son topa kadar mücadeleyi bırakmadıklarını söyledi.

Murat Özyer, Banvit’in Galatasaray Liv Hospital’ı yenmesiyle serininin 1-1’e geldiğini dile getirerek, “Banvit, Davis’in sakatlanıp devam edememesinden sonra 4 kısayla mücadele etmek zorunda kaldı. Bu durum karşısında hücumda iyi günümüzde olmayışımız, oyuncuların doğru reaksiyon gösterememelerinden dolayı sayı bulmakta zorlandık. Ancak yine de son saniyeye kadar kazanma şansına sahiptik. Hücumda üretken olmadığımız bir günde bile böyle bir maçı son topa kadar götürebildik. Basketbolda son toplar şanstır” diye konuştu.

Seride iki maçı üst üste Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynayacaklarını hatırlatan Özyer, “Bu maçlara taraftarlarımızın yoğun ilgi göstereceğine inanıyorum. Çeyrek finaldeki Beşiktaş Integral Forex maçlarında 7-8 bin taraftarımız vardı. Banvit ile çarşamba günü yapacağımız maç için yapılan bilet satışlarına baktığımızda sayı 10 bini aşıyor. Biz taraftarımız önünde coşarak oynayan bir takımız. Çarşamba ve cuma günü bu tarz bir mücadeleyi, taraftarın yapacağı güzel atmosferle göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Murat Özyer, maçta hakemlerin genel olarak iyi bir yönetim gösterdiğini ancak son saniyelerde verilen bir kararın unutulmayacağını vurgulayarak, “Bitime 9,7 saniye kala Arroyo’nun çaldığı bir top var. İki metredeki hakem düdük çalmıyor ama 12 metre mesafeden görüş açısı daha kötü olan hakem faul çalıyor. O anda Banvit bir sayı öndeydi. Arroyo topu çaldıktan sonra savunmasız bir turnike atacaktı. Bu maçta hakemlik bir konu yoktu ama son topta bu oldu. Bu hakemlerin kaderinde olan bir şey, anılardan silinmeyecek bir düdük çaldı” değerlendirmesinde bulundu.

“Güvenlik görevlileri taraftarlara orantısız güç kullandı”

Murat Özyer, karşılaşmada güvenlik görevlilerinin taraftarlarına orantısız güç kullandığını savunarak, “Bu maçta tribünlerde yaşanan olaylarla ilgili seyircilerden ve salonda olanlardan bana video çekimleri geliyor. Onları gerekli birimlere göndereceğim. Çünkü Galatasaray taraftarlarının arasına girmiş, polis olmayan görevliler var. Gönderilen bütün videoları tarayıp ilgili birimlere göndereceğiz. O kadar az seyirciye, o kadar dar bir alanda acımasız bir şekilde müdahale eden güvenlik görevlilerinin orantısız güç kullandığını düşünüyorum” şeklinde görüş belirtti.