SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orta sahaya M.United’dan takviye

Orta saha oyuncusu arayışlarını sürdüren Beşiktaş'a Manchester United'lı Anderson teklif edildi. Ancak Slaven Bilic, Brezilyalı futbolcuya sıcak bakmıyor.

Güncellenme: 19:41, 26/05/2014
Orta sahaya M.United’dan takviye

Bir süredir yabancı orta saha oyuncusu arayışında olan Beşiktaş’a menajerler tarafından Anderson önerildi.

Manchester United’da bir süredir forma şansı bulamayan Brezilyalı oyuncu, ocak ayında Fiorentina’ya kiralanmıştı. Fiorentina’da sadece 8 karşılaşmada görev yapan 26 yaşındaki oyuncu, sezon sonu yeniden Manchester’a döndü. Yeni sezonda Kırmızı Şeytanlar'ın kadrosunda yer alması beklenmeyen Anderson’un Beşiktaş’a teklif edildiği öğrenildi.

Yönetim kurulu gelen teklif üzerine Anderson’u teknik heyetin onayına sundu. Teknik direktör Slaven Bilic’in son yıllarda düşüş yaşayan Brezilyalı futbolcu konusunda isteksiz olduğu ve Anderson’a sıcak bakmadığı iletildi. Hırvat teknik adamın orta sahaya alınacak oyuncuya çok dikkat edilmesini ve en az risk taşıyan ismin alınmasını istediği öğrenildi.

Anderson 2007 yılında 31 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Porto’dan Manchester United’a transfer olmuştu. 2011 yılında mukavelesi 4 yıl uzatılan Brezilyalı futbolcunun Kırmızı Şeytanlar ile olan sözleşmesi 2015’te sona erecek.

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:19:40,