SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluk kutlamalarında yaşanan Alex gerginliğinin ardından başkan Aziz Yıldırım, Brezilyalı efsaneyi yine bir Brezilyalı yıldızla unuturmak için Diego Ribas'ı takıma kazandırırken, teknik direktör Ersun Yanal'ın alınacak diğer oyunculardaki ana kriteri ahengi bozmayacak ve kulübeyi güçlendirecek isimler olması. Gelecek vaad eden ve ucuz olması da aranan özellikler.

3 YERLİ ALINACAK

Teknik heyet sezon boyunca takımın eksiklerini masaya yatırırken 3 yeni oyuncunun transfer edilmesine karar verildi. Öncelik forvet gibi gözükse de asıl istek sağ bek pozisyonu için olacak. Nedeni ise Gökhan sakat veya cezalı olduğunda Bekir-Mehmet Topuz ikilisinin bu mevkii de istenilen başarı grafiğini yakalayamıyor olması.

Kanat oyuncusu için de yerli oyuncu açığı var. Sow ve Kuyt'in alternatifleri konusunda zaman zaman solda Alper denendi. Sağda ise Mehmet Topuz veya Emenike sağ kanada kaydırıldı. Son olarak da merakla beklenen yerli forvet arayışı var. Mevlüt'ün adı öne çıksa da ikinci yarıdan itibaren bu transferin olmayacağı neredeyse belliydi. Yanal çok istese de istenilen rakamlarda uzlaşma bir türlü sağlanamadı.

Golcü için altyapılar ve neredeyse tüm alt ligler tarandı. Müjdat Yetkiner, Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş'tan oluşan izleme komitesinden de destek alındı. Gelecek oyuncuların yanında takımdan gidecek oyuncular da önemli. Stoch ve Yobo tekrar kiralanacak. Krasic'le ise temaslar kuruldu. Sırp oyuncunun talibi yok ve baş ağrıtacağa benziyor.

BARONI GÖZDE

Asıl asıl merak edilen konu ise kontenjana ve Diego'ya yer açmak için takımdan hangi 2 yabancının gideceği. Holmen gelen tekliflere bakıldığında garanti. Ama yanında gidecek isim henüz net değil. 3 Temmuz sürecini yaşayan oyunculardan Cristian Baroni'ye ise başkanın özel ilgisi var. Bir anlamda maneviyat ön planda. Sambacı da da gitmeden teknik heyete, “Sözleşmem devam ediyor. Çalışmalara da geleceğim” diyerek notunu bıraktı. Yaşı ilerlese de piyasası bulunan Webo'ya talih kuşu konmuş gözüküyor. Son olarak Dünya Kupası'nda Emenike'nin performansı da her an dengeleri değiştirebilir. Meireles'e de Brezilya'da patlama yapacak oyuncu gözüyle bakılıyor.

RONALDINHO EVİNİ KİRALIYOR

LAHM: RONALDO KARIYERININ ZIRVESINDE

LARS BENDER DÜNYA KUPASI’NDA YOK

Vatan

Yayınlanma Tarihi:07:18,