SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu, “Centilmen taraftarımızın sadece takımımızı desteklemeye odaklanması bizim için almış olduğumuz galibiyetten bile daha değerlidir ve tüm Türkiye’ye örnek olması gereken sağduyulu bir davranış örneğidir” dedi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Banvit yönetiminin, dün akşam Galatasaray Liv Hospital karşısında gösterdiği mücadele ve aldığı galibiyetten dolayı takımını kutladığı belirtildi.

Karşılaşmada çıkan olaylara da değinilen açıklamada, “Spor sahalarında görmeyi tasvip etmediğimiz olaylar karşısındaki sağduyulu duruşlarından ötürü taraftarlarımıza karşı özel bir teşekkür borçlu olduğumuzu düşünüyoruz” mesajını verildi.

“Maç henüz başlamamışken rakip taraftarın bulunduğu bölümden sahaya patlayıcı maddeler atılmış ve dördüncü periyotta yine rakip taraftarın bulunduğu bölümde birkaç kişinin fevri davranışları, karşılaşmanın duraksamasına sebebiyet vermiştir” denilen Banvit Basketbol Kulübü Yönetim Kurulunun açıklamasında, şu ifadeler kullanıldı:

“Bütün bu istenmeyen olaylar gelişirken aileleriyle birlikte maça gelen her yaştan Banvit Basketbol Kulübü taraftarları, olayların büyümesine neden olabilecek en ufak bir küfür ya da tahrik edici harekete tenezzül etmemişlerdir. Centilmen taraftarımızın sadece takımımızı desteklemeye odaklanması bizim için almış olduğumuz galibiyetten bile daha değerlidir ve tüm Türkiye’ye örnek olması gereken sağduyulu bir davranış örneğidir. Ülkemizde spor kamuoyunun ve izleyicilerin beklentisi olan bu özlenen tabloyu yaşattığı için fair-play ödüllü taraftarımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve bundan sonra da centilmence ve spora yakışır duruşlarıyla takımımızı desteklemeye devam etmelerini bekliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:16:20,