SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü Kulübü Basın Sözcüsü Fatih Mert, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) kulüp idari menajeri Ufuk Şepik’e 6 ay hak muhrumiyeti cezası verdiğini hatırlatarak, “Kurul, idari menajerimize verdiği 6 ay hak mahrumiyeti ve 14 bin lira para cezası ile bizlere ‘siz mücadele etmeyin’ gibi bir mesaj vermektedir” dedi.

Ankaragücü Yönetim Kurulu olarak sezon boyunca Türkiye Futbol Federasyonu’na ve ilgili kurallarına hiçbir şekilde itiraz etmediklerini kaydeden Mert, “Kurulların aldıkları kararları saygıyla karşıladık. Birileri federasyonu ve kurullarını en kötü dille suçlarken, hatta hakaretler ederken hep sağduyulu davrandık ve taraftarımıza da böyle davranmaları yönünde telkinlerde bulunduk” diye konuştu.

Alanyaspor’la oynayacakları maçın önemine dikkati çeken Mert, şunları söyledi:

“Alanyaspor ile oynadığımız ilk maçta başladığına inandığımız bir süreci durdurmak, hak ve adalet çerçevesinde maç yönettirmek ve yönetmek Futbol Federasyonu’nun ve hakemlerimizin elindedir.

İdari menajerimize verilen ceza çok ağırdır ve en üs sınırdan verilmiştir. Biz bu cezanın tahkimde düzeltileceğine ve rövanş maçının da hak edenenin kazanacağı şeklinde oynanacağına inanmak istiyoruz. Ankaragücü gibi Türk futbolunun mihenk taşlarından olan kulüplerimizin hakkının da sahalarda olduğunu düşünüyoruz.”