SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altepe’den yeni yönetime ziyaret

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor'un geçen cuma akşamı yeni göreve seçilen Recep Bölükbaşı başkanlığındaki yönetim kurulunu ziyaret etti.

Güncellenme: 19:42, 26/05/2014
Altepe’den yeni yönetime ziyaret

Recep Altepe’yi Özlüce Tesisleri’nin girişinde kulüp başkanı Recep Bölükbaşı ile diğer yöneticiler karşıladı.

Altepe, ziyarette yaptığı konuşmada, yönetimin kongrede büyük bir farkla göreve seçildiğini hatırlattı. Bursaspor’un büyük bir camia olduğunu belirten Altepe, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ilk döneminde yeşil beyazlı takımın şampiyon olduğunu anımsatarak, “O zaman Bursa’da kimse şampiyonluğa inanmıyordu. Biz ‘olacağız’ dediğimizde herkes gülüyordu. Yönetimden sporcusuna, taraftarından kendi dinamiklerine kadar herkes destek verdi. Sezon sonunda da hem lig hem de fair play şampiyonu olduk. Artık yeni yönetim başlıyor. Bu konuda en büyük yardımcı bizler olacağız. Bursaspor hepimiz için çok önemli” dedi.

Altepe, yerel yönetim olarak her zaman Bursaspor’un yanında olduklarını anlatarak, şunları söyledi:

“En büyük yatırımlar bu dönemde gerçekleşiyor. Kentin takımı için böyle güzel şeylerin yapıldığı başka bir kent yok. Bu yıl içerisinde açılacak stadyumla hareket olacak. Yeni stat gelir açısında ve her açıdan değer katacak. Bunlar hep yaşanmış şeyler. Avrupa’da kulüpler yeni statlarıyla birlikte şampiyonluklar yaşamış. İnşallah Bursaspor da sizin döneminizde şampiyonluk yaşar. Bursaspor küme de düşse şampiyon da olsa bizim takımımız. Her zaman arkasında olmamız gerekiyor. Destekle birlikte güzel tarihler yazacak. 3 milyonluk şehrin tek takımı var. Bu takımın sadece Türkiye’de değil Avrupa’da başarılı olması gerekiyor. Güzel bir takım oluşturulacak ve herkes üzerine düşecek görevi yapacak. Hiçbir şehir takımında böyle güç yok. Diğer büyük takılar semt takımı. Bu şehri takımın arkasına kilitlersek, motivasyonu sağlarsak başarı olur.”

Yeni stadı yıl sonunda bitirmeyi planladıklarını vurgulayan Altepe, “Biz Bursaspor’u bir yerlere getirmek için uğraşıyoruz. Bu stadyum bizi Avrupa’da önemli bir yere getirecek ve değer katacak” değerlendirmesinde bulundu.

Bursaspor’a herkesin destek vermesi, firmaların forma reklamı için sıraya girmesi gerektiğini dile getiren Altepe, “Bu ortamı oluşturmalıyız” görüşünü iletti.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Bölükbaşı ise Kongre üyelerinin teveccühüyle göreve seçildiklerini, maddi manevi her türlü desteğe ihtiyaç duyduklarını anlattı.

“Bursaspor’u daha iyi yerlere taşıma” düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Bölükbaşı, “Projelerimizin olduğunu anlatmaya çalıştık. ‘Bütün şehir tek yumruk olursak başaramayacağımız bir şey yok’ dedik. Hala daha bunları diyoruz. Yeni dönem inşallah hayırlara vesile olur” dedi.

Ziyaret sonrası sezonun hayırlı geçmesi için Altepe ve yöneticilerin katılımıyla kurban kesildi.