SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Otonomi Akok Rallisi sona erdi

Ankara'da düzenlenen ilk klasik otomobil rallisi Otonomi 1. Akok Rallisi, KKTC'den katılan konuk ekip Akın Demirağ-Ece Demirağ ekibinin birinciliği ile sonuçlandı.

Güncellenme: 20:45, 25/05/2014
Otonomi Akok Rallisi sona erdi

Otonomi 1. Akok Rallisi, 24-25 Mayıs’ta 30 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi. Başkentte düzenlenen ilk klasik otomobil rallisinde, televizyon ve reklam dünyasının tanınmış ismi Ümit Erdim ile Türkiye ralli kadın pilotlar birincisi Simin Bıçakcıoğlu, öncü otomobil olarak parkura çıkan ilk isimler oldu.

İki gün devam eden organizasyonda genel klasman ve kategorilerinde ilk 3 dereceyi paylaşan ekiplere kupa ve ödülleri, Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Başkan Yardımcısı Niyazi Bertaş, Akok Başkanı Defa Soycan, Yarışma Direktörü Meriç Demiralp ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yetkilileri tarafından verildi.

Yarışın genel klasman birinciliğini 1980 model Porsche 911 SC ile KKTC’den katılan Akın Demirağ-Ece Demirağ kazanırken 1967 model Volkswagen Beetle ile Turan Demirer-Pamir Ozantürk ikinci ve1976 model Chevrolet Nova ile Merve Aktepe-Önder Oflaz üçüncü sırada yer aldı.

Kategori G’de, Akın Demirağ-Ece Demirağ birinci, Merve Aktepe-Önder Oflaz ikinci ve Talip Arslan Yılmaz-Abdullah Yılmaz üçüncülüğü elde etti.

Kategori F’de Turan Demirer-Pamir Ozantürk, birinciliğin sahibi oldu. Murat Aktürk-Nevin Aktürk çifti ikinci ve Soner Yükseltürk-Sefa Akcan üçüncü sırada yer aldı.

Kategori E’de ise Arif Özdemir-Mithat Yılmaz, birinciliğe ulaştı. Turgut Kantarcı-Atilla Atalay ikinciliği, Harun-Hasan Yıldırım ekibi üçüncülüğü kazandı.