SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, önceki gün resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Mevlüt Erdinç’in yeni sezon planlamalarında bulunmadığını açıklayarak bir anlamda bu transferde Galatasaray’ı rakipsiz bıraktı.

Yabancıda 5+3 kuralının açıklanmasının ardından yerli isimler önem kazanırken Fenerbahçe’nin Mevlüt transferinden geri adım atmasındaki en önemli neden transfer sürecinde amatörce tavırlar sergilenmesi. Özellikle Mevlüt’ün abisi Ramazan Erdinç’in televizyonlarda yaptığı “Mevlüt çocukken Galatasaray’a sempatisi vardı” açıklaması Fenerbahçe’nin bu transferdeki isteğini örseledi.

GALATASARAY TRANSFERİ BİTİRDİ / TIKLAYINIZ

AÇIK ARTIRMAYA DÖNDÜ

Buna rağmen Fenerbahçeli yöneticiler oyuncunun transferini gerçekleştirmek adına önce kulübü Saint Etienne ile görüşmeye başladılar. Ancak kulüpten bağımsız olarak Mevlüt’ün abisi ve menajerinin durumu bir açık artırmaya sokma hedefi başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere Fenerbahçe’yi bu transferden soğuttu.

DAHA ÇOK VERENE GİDER

Son olarak Mevlüt’ün abisinin Galatasaray ile görüştükten sonra Fenerbahçe’yi arayıp “Galatasaray ile görüştük. Siz onlardan daha fazla para verirseniz Mevlüt size gelir” gibi bir yaklaşım sergilenmesi üzerine Aziz Yıldırım’ın talimatıyla resmi siteden bir açıklama yapıldı ve Fenerbahçe için Mevlüt Erdinç defteri kapandı.