SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşmanın son bölümünde yaşanan olaylara değinen Ataman “Maça geçmeden önce çok önemli bir hususun üzerine basmak istiyorum. Biz bir kere Galatasaray Basketbol Takımı olarak taraftarımızın sonuna kadar arkasındayız. Bunu herkes bilsin. Maçın başında taraftarımız bir hata yaptı, 100 kişilik bir grup. Birkaç patlayıcı madde attılar. Zaten o da bizim kafamıza geldi, herhangi bir problem yok. Fakat ondan sonra özellikle maçın ikinci devresinde ortada hiçbir şey yokken salon güvnelik görevlilerinin polisle birlikte taraftarın arasına girip orada arbede yaşatmaları, taraftarı coplarla dövmeleri hiç yakışmadı.

Bu gibi durumlarda polisin daha sağduyulu olması lazım. Salon güvenlik görevlilerinin de burada, Bandırma’da değil Türk takımının olduğu yer gibi davranması lazım. O çocuklar da Türk çocuğu. Tabii ki aralarında fanatikler var ama o anda hiçbir şey olmuyordu. Ve inanın bu playoff maçı olmasaydı, zaten biz 1 dakika protesto edip sahaya da geç çıktık hakem çağırdığında, bu maçı biz oynamazdık. Yeter artık. Buna bir son vermemiz lazım. Herkes insan, herkese insan gibi davranmamız lazım. Bu kadar sert müdahale edecek herhangi bir olay yoktu. Bu açıdan çok üzgünüz” şeklinde konuştu.

Mücadelenin değerlendirmesini de yapan Ataman “Maça gelince. İyi başladık aslında. Oyunun başında normal seyrinde giderken maç kontrolü elimize aldık. Daha sonra Banvit dört kısaya dönüp, bir de Aminu’yla beraber tam saha prese başladı. Daha doğrusu maçı biraz karambole getirdiler. Normal bir maçtan ziyade karambol basketboluna sürüklediler bizi. İki uzunla düzen içinde oynamaya alışık bir takım için alışık olmadığımız bir tarzdı ama buna bizim reaksiyon vermemiz gerekirdi, oyuncu kapasitemizle.

Başlangıçta iyi reaksiyon veremedik, ikinci devre gene kontrolü elimize aldık. Ama daha sonra Banvit’te Rowland-Mejia skora ciddi katkı verdiler, zaten çok kapasiteli bir takım. Maçı bırakmadılar. Onların istediği tempoda oynamak zorunda kaldık. Banvit’in hakkıydı maç. Ve biz malesef bazı oyuncularımızdan hiç faydalanamadık. Sinan-Carlos ve biraz da Markoishvili dışında diğer oyunculardan kalite alamadık. Özellikle Malik, Pops Mensah.

Zoran Erceg 30 dakika oynayıp 5 sayıyla çıktı. Ersin Dağlı pota altındaki bütün kısaya karşı olan hücumlarında boy avantajını kullanamadı. Bu tarz basketbolda iki şık var ve Banvit kısayla uzun eşleşiyor, orada uzunu kullanıp bunu yıkmanız lazım. Biz de bunu denedik ama oradan bir türlü sayı üretemeyince gene iş Arroyo ve Sinan’ın eline kaldı. Son topu da elimizdeydi, atamadık. Banvit’i tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Seri 1-1 oldu. Sert bir seri geçeceği belli. Şimdi saha avantajı bizde. İstanbul’da büyük bir taraftar topluluğuyla büyük bir destekle ve diğer oyuncularımızın katkısıyla öncelikle Çarşamba günü oynanacak maçı almaya çalışacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi:21:35,