SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Serbest Dalış Paletli Dinamik Apnea, Statik Apnea ve Hız Apnea Türkiye Şampiyonası’nda Derya Can, büyük bir başarı elde etti.

ODTÜ sporcusu Derya Can, kadınların yarıştığı tüm kategorilerde birinciliği kimseye kaptırmadı. Dünya rekortmeni milli sporcu böylece, şampiyonada kadınlarda üç ayrı kategoride de Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Şampiyonada 6 altın madalya alan Can, sualtı sporlarında Türkiye’de bir şampiyonada 6 altın madalya alan ilk sualtı kadın sporcu ünvanını elde ederek bir ilki gerçekleştirdi.

Genel bir değerlendirmede bulunan ODTÜ Antrenörü Levent Ucuzal, şampiyonada büyük başarı gösterdiklerini belirterek, “Sporcularımız çok iyi mücadele etti ve başarıya kavuştu. Üç kategoride de şampiyonluk bizim oldu. Hem bireyselde hem de takımlarda şampiyonlukları biz aldık. Derya Can, bu şampiyonada bütün kategorilerde madalya aldı. Bizim için çok güzel bir şampiyona oldu. Çok fazla şampiyonluk aldık. Kupaları taşımakta zorlanacağız” diye konuştu.