SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde Şanlıurfa Engelliler, sahasında Çanakkale Boğaz Gücü’nü 52-46 yendi.

Şanlıurfa Spor Salonu’ndaki maçın ilk periyodu ev sahibi ekibin 16-12 üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci periyotta da üstünlüğünü koruyan Güneydoğu temsilcisi, soyunma odasına 28-24 önde gitti.

Üçüncü periyodu da 34-31 önde kapatan Şanlıurfa ekibi, son çeyrekte bulduğu sayılarla karşılaşmadan 52-46 galip ayrıldı.

Şanlıurfa Engelliler Kulüp Başkanı Serdar Yıldırım, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde kalmayı garantilemiş olmanın verdiği rahatlıkla maçta mücadele ettiklerini söyledi.

Sezonun son maçında taraftarları önünde galip geldikleri için mutlu olduklarını ifade eden Yıldırım, ”Bizim için fazla önemi olmayan bir maça çıktık. Çünkü ligde kalmamızı ve sıralamamızı ilgilendirmeyen bir maçtı. Çanakkale ile Muş ekibi arasında lige tutunabilme mücadelesi vardı. Eğer Çanakkale bugün burada kazanmış olsa ligde kalacaktı onların adına üzgünüz, bir alt lige düştüler” dedi.

Öte yandan ligden düşen Çanakkale Boğaz Gücü takımında büyük üzüntü yaşandı. Bazı sporcuların üzüntüden gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.