SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulüp yararına olacak her konuda ellerini taşın altına sokacaklarını söyledi.

Beşiktaş İntegral Arena’da gerçekleştirilen olağanüstü tüzük tadil genel kurulunda kapanış konuşmasını yapan Orman, kendi dönemlerinde ikinci tüzük tadil toplantısını yaptıklarını belirterek, “Bundan önce Yıldırım Demirören döneminde kaç defa tüzük tadil toplantısı istendi merak ediyorum. Biz gelince mi tüzük oldu? Ondan önce eksikler yok muydu? İki sene içinde iki tane yaptık. Benim baktığım yer Beşiktaş menfaatleridir. Beşiktaş Kulübü’nün menfaatine olduğunu düşündüğümüz her şeyde elimizi taşın altına sokarız” diye konuştu.

KARTAL YUVALARI’NDAKİ YOLSUZLUK

Kartal Yuvası mağazalarında yaşanan yolsuzlukla ilgili de Orman, şunları söyledi:

“Bunu bulan, ortaya çıkaran biziz. Üstünü örten değil, savcılığa suç duyurusunda bulunan biziz. Savcılık delilleri toplayıp dava açıyor. Hukuksal olarak bunun haricinde yaptırım durumumuz yok. Hapse atacak gücüm yok. ‘Bunu işe alan arkadaşlar istifa etti mi?’ diye soruluyor. Benim şirketlerimde de yolsuzluklar oluyor. İşe aldığınız kişi, bir suistimal yaptı diye patronun şirketi sattığı, kapattığı nerede görülmüş. Üstü örtülüyormuş gibi konuşulması beni çok üzmektedir. Beşiktaş’ta üstünü örteceğimiz bir kuruş yoktur.”

Fulya Projesiyle ilgili konulara açıklık getiren Orman, “Buranın da takipçisi ilk günden itibaren biz olduk. Şikayeti geri çektiğimizi söyleyen müfteridir. İç İşleri Bakanlığı’na dilekçe verip müfettişlerden inceleme isteyen biziz. Hiçbir davayı geri çekmedik. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Dedikoduyla çoluk çocuğu örgütleyenleri de kınıyorum. Senelerdir bekleyen konuların benden ve yönetim kurulundan beklenmesi bana ağır geliyor” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ’TAN ÇOK KONUŞULACAK KARAR / TIKLAYINIZ

 

ETO’O’NUN MENAJERİ İSTANBUL’DA / TIKLAYINIZ

 

 

Yayınlanma Tarihi:13:55,