SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferde önceliği yerli isimlere veren Galatasaray, uzun süredir peşinde koştuğu Mevlüt Erdinç transferini sonunda bitirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki yıl uygulayacağı yabancı sınırı nedeniyle Türk statüsünde oynayan futbolculara yönelen Galatasaray’da, transfer listesinin başında Mevlüt yer alıyordu. Uzun süredir gurbetçi yıldız ile temaslarını sürdüren sarı-kırmızılı yönetim, sonunda hem futbolcuyu hem de kulübünü ikna etti.

Fanatik’te yer alan habere göre, geçtiğimiz gün Mevlüt’ün menajeri Pierre Frelot ile görüşen ve her konuda anlaşan sarı-kırmızılı yönetim, gurbetçi yıldızı yıllık 2.2 milyon Euro’ya ikna etti. Mevlüt’ten sonra takımı ile pazarlığa girişen Galatasaray yönetimi, Fransız ekibi ile yapılan pazarlıklarda da sonuç aldı. Saint Ettienne’in kapıyı 6 milyon Euro’dan açtığı görüşmelerde iki taraf 4.5 milyon Euro’ya anlaştı.

Transferin mutlu sonla bitmesinin ardından Türkiye A Milli Futbol Takımı ile hazırlık kampında bulunan Mevlüt'ün takım arkadaşları tarafından tebrik edildiği öğrenildi.

 

SÖZLEŞMELERİ ÜÇER YIL UZATILDI / TIKLAYINIZ

 

DROGBA AÇIK KAPI BIRAKTI / TIKLAYINIZ