SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, sarı-kırmızılı takımla sözleşmesi sona eren Fildişi Sahilli golcü futbolcu Didier Drogba’nın “Büyük bir oyuncu” olduğunu belirterek, Juventus’un, yıldız futbolcuyu transfer etmesi halinde “Doğru bir iş yapacağını” bildirdi.

Mancini, İtalya’nın önde gelen spor gazetelerinden Tuttosport’a yaptığı açıklamada, “Didier Drogba’yı bu sezon çalıştırdım. Bu memnuniyet verici bir şeydi. O büyük bir oyuncu. Ona hayran olduğum dahi söyleyebilirim” dedi.

“Drogba doğru seçim” başlığıyla yayımlanan röportajda Mancini, adı son günlerde Juventus ile anılan futbolcu için “Drogba olağanüstü bir oyuncu. Benimle ilk dakikadan son dakikaya kadar iyi geçindi. Onunla Türkiye’de böyle bir macera yaşadığım için mutluyum. O, benim takımımın güçlü noktasını temsil eden bir unsur oldu” değerlendirmesinde bulundu.

“Drogba, takımı sürükleyen isimdi. Bu nedenle onun katkısının sadece saha ile sınırlı kaldığını söyleyemem. Daha önce böyle bir oyuncuyla çalışmadım. Benim için de sürpriz oldu” ifadelerini kullanan İtalyan teknik adam, onu yaşı nedeniyle gözardı edenlerin, büyük hata yapacağını kaydetti. Mancini, “Drogba benim için mütevazı ve işine odaklanmış bir adam” şeklinde devam etti.

Mancini, “Eğer, Juventus Drogba’yı almak zorundaysa ve bu transferi yaparsa harika bir iş olur. Çok faydalı ve önemli bir takviye. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde bir şeyler yapmak isteniyorsa. Drogba da bu hedef doğrultusunda çok şey verebilir. İtalya’da ve özellikle tekrar ediyorum Avrupa’da” ifadeleriyle golcü futbolcuyu siyah-beyazlı takıma önerdi.

Drogba’nın lider bir oyuncu olduğunu vurgulayan Mancini, pek çok olumlu yönü olan böyle bir oyuncuya her antrenörün sahip olmak isteyeceğini belirtti.

 

EFSANE KAPTANDAN YÖNETİME ELEŞTİRİ / TIKLAYINIZ

 

MEVLÜT’TE MUTLU SON / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:13:34,