SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lizbon’da final coşkusu

UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapan Portekiz'in başkenti Lizbon'da, gün boyunca Real Madrid ve Atletico Madrid taraftarlarının coşkusu yaşandı.

Güncellenme: 20:21, 24/05/2014
Lizbon’da final coşkusu

Lizbon’un merkezinde UEFA’nın kurduğu eğlence stantlarını dolaşan, her takıma özel olarak ayrılan buluşma noktalarını dolduran ve sokaklarda tezahüratları ile günü geçiren taraftarlar arasında ciddi bir olay yaşanmadı.

Taraftar grupları, kent merkezindeki önemli meydanlarda kurulan dev ekranlarda çalan müzikle eğlenirken, Madrid’in iki büyük kulübünün seyircilerinin yolda karşılaşmaları renkli görüntüler oluşturdu.

Portekiz polisinden yapılan açıklamada, sabaha karşı yaşanan bir olayda güvenlik güçlerine karşı mukavemet gösteren 2 ve resmi görevlileri aldatmaya yeltenmekten bir kişinin gözaltına alındığını bildirildi.

Bu arada, Luz Stadı’ndaki final maçını izlemek için çok sayıda taraftarın biletsiz olarak Lizbon’a geldiği görüldü.

Normalde 70 ila 380 avro arasında değişen ve günler öncesinden tükenen biletlere sahip olmak için birçok kişi ellerinde “bilet arıyorum” yazan pankartla Lizbon sokaklarında dolaştı. Bir futbolseverin “İki bilete bin 600 avro ödemeye hazırım” yazılı bir kağıt taşıması dikkati çekti.

Stat çevresinde ve kent merkezinde satılmaya çalışılan karaborsa biletler için ise 5 bin avroya kadar para istendiği belirtildi.