SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altyapısında yetiştiği Galatasaray’dan başka takımın formasını giymeyen ve kazanmadık başarı bırakmayan efsane kaptan Bülent Korkmaz, Futbol Extra’dan Samet Gümüş’e konuştu.

“Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanılabilir mi?” şeklindeki soruya yanıt veren Korkmaz, “Kazanılırdı ama maalesef Galatasaray yönetimi 2 defa hata yaptı. 1. hata, Fatih Terim'in gitmesi, tabi Fatih Hoca istedi diyorlar. 2. ise şu, Lucescu bu takımdan bir şey olmaz denilen takımı çok zor şartlarda şampiyon yaptı. Avrupa'da ve Türkiye'de hiçbir şey yapamaz denilen takımı Avrupa'da ve Türkiye'de şampiyon yaptı. Eğer Lucescu ile devam edilseydi 1-2 sene içinde Şampiyonlar Ligi Kupası gelebilirdi” dedi.

Sarı-kırmızılı takımın hırçın futbolcusu Felipe Melo hakkındaki düşüncelerini söyleyen Korkmaz “Melo'nun Galatasaray'a büyük katkısı var. 1-2 kusurlu hareketi var, onlar olmasa daha da farklı olacak. Taraftar da onu öyle seviyor” şeklinde konuştu.

Korkmaz, veliahtı olarak adlandırılan Semih Kaya için ise “Semih Kaya'yı ilk kez ben oynattım, ondan sonra Kartalspor'a gitti. Sonra Fatih Terim takıma aldı. Öğrenirse ve kendini geliştirirse iyi bir futbolcu olacak. İşe veliaht olarak bakmamak lazım. Galatasaray'da altyapıdan gelen oyuncu olması önemli. Ben altyapıdan gelen oyuncuya çok önem veririm. Maddi ve manevi olarak çok katkısı olacaktır” yorumunda bulundu.

 

“MELO’YU NEDEN ATAMIYORLAR” / TIKLAYINIZ

 

MELO YENİ TARTIŞMANIN PİMİNİ ÇEKTİ / TIKLAYINIZ

LARS BENDER DÜNYA KUPASI’NDA YOK

 

JONES GİDİYOR DONOVAN KESİK YEDİ

 

NEYMAR: FİNALDE MESSİ’Yİ YENMEK İSTERİM

 

İNANMAYA BAŞLAYIN: LUIS FERNANDEZ’İN ŞANS TUZU

 

SUAREZ DÜNYA KUPASI’NA YETİŞİYOR!

 

A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İRLANDA’DA

 

DROGBA MİLLİ FORMAYA VEDA EDİYOR!

 

MISIMOVIÇ DÜNYA KUPASI İÇİN İDDİALI

 

DÜNYA KUPASI’NDAN ÖNCE İSTANBUL’DA

 

BOSNA HERSEK MİLLİ TAKIMI’NDAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

 

BREZİLYA’DA PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi:11:57,