SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünce (BAYK) bu yıl 7’incisi düzenlenen yarışma, Bodrum Kalesi açıklarında sabah saatlerinde başladı. İki gün sürecek yarışmaya, İstanbul, Ankara, İzmir ve Muğla bölgesinden 46 tekne ile 400’e yakın yelkenci katıldı.

Yarışma öncesinde yelkenciler Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için denize çelenk bıraktı, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra yarışma şamandıra rotada yapıldı. IRC- A ve IRC- B sınıflarında gerçekleştirilen yarışmanın ilk startı zamanında verildi. IRC- A sınıfında yapılan yarışma ise rüzgarın sürekli yön değiştirmesi nedeniyle yaklaşık iki saat gecikmeli olarak başladı.

Sert rüzgarın etkili olduğu yarışmada zaman zaman kazalar da yaşandı. “Matador” ile “Simenika” isimli tekneler yarışa hazırlandığı sırada çarpıştı. Yaralananın olmadığı kaza sonrası tekneler yarışmaya devam etti.

Yarışmaya “Zagun” adlı tekne ile katılan ve içerisinde sadece kadın yarışmacıların olduğu tekne izleyenlerin beğenisini topladı.

Yarın yapılacak son yarışların ardından dereceye giren yarışmacılara The Marmara Otel’de düzenlenen törenle ödüllerinin verileceği bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:16:57,