SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid’i 18 yıl aradan sonra La Liga şampiyonluğuna taşıyan kadronun en önemli ismi Arda Turan, GQ Dergisi’nin haziran ayı sayısına içini döktü.

Başarının özgüven getirdiğini belirten milli oyunucu, “Hızlı bir adam değilim. Fiziksel özelliklerim de çok iyi değil. Ama son üç senede Avrupa’nın zirvesine oynayan bir takımın banko oyuncusuysam, kazandığı tüm kupalara doğrudan etki etmişsem, demek ki benim de iyi özelliklerim var. Konu futbol olunca çok fazla mütevazılık yapmam. Ben bu işte iyiyim, hem de fazlasıyla iyiyim” dedi.

“TEKNİĞİ FENA DEĞİL NE DEMEK” Türkiye’de kendisiyle ilgili yapılan yorumları eleştiren Arda, “Tekniği fena değil falan yazıyor ya, çok gülüyorum. Benim her özelliğimi eleştir ama tekniği fena değil ne demek! Ben yatakta top sektiren adamım. Ama sınırlarımı da bilirim. Hayatımda hiçbir zaman bir Ronaldo, bir Messi olamam. Ama iyi bir takımın çok iyi bir parçası olurum” diye konuştu.

“ALABİLECEĞİM HER ŞEYİ ÖĞRENDİM” Gheorghe Hagi’nin futbolculuğunda katkısının çok büyük olduğunu ifade eden Arda, “Bir şansım daha vardı, Türk futbolunun altın jenerasyonundaki ne kadar isim varsa takım arkadaşımdı. Onlardan alabileceğim her şeyi aldım” açıklamasını yaptı.

“İSPANYOL GAZETECİLER BANA GÜLMÜŞTÜ” Arda, Madrid’e ayak bastığından beri hiç mahçup olmadığını anlatırken, “İmza attığım gün Real Madrid’e, Barcelona’ya kafa tutacak bir ekip olacağız dediğimde, İspanyol gazetecilerin çoğu gülmüştü. Bugün geldiğimiz nokta, imza attığım ilk gün hayalini kurduğum noktaydı” dedi.

“SIFIR LİRAM KALSIN…” Milli takımla finaller oynamayı ve kupalar kazanmayı hayal ettiğini aktaran Arda, “Dünya kupasında final oynamak için sahip olduğum her şeyi veririm. Sıfır liram kalsın, hiç umurumda değil” ifedelerini kullandı.

“MESSI’YE ARA PASI ATMAK FENA OLMAZDI” Atletico Madrid’de oynamaktan son derece mutlu olduğunu vurgulayan Arda, “Farklı bir takımda oynama imkanımın olsa, Guardiola’nın Barcelona’sını isterdim. Messi’ye bir ara pası atmak fena olmazdı” diye espri yaptı.

ntvspor

LARS BENDER DÜNYA KUPASI’NDA YOK

 

JONES GİDİYOR DONOVAN KESİK YEDİ

 

NEYMAR: FİNALDE MESSİ’Yİ YENMEK İSTERİM

 

İNANMAYA BAŞLAYIN: LUIS FERNANDEZ’İN ŞANS TUZU

 

SUAREZ DÜNYA KUPASI’NA YETİŞİYOR!

 

A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İRLANDA’DA

 

DROGBA MİLLİ FORMAYA VEDA EDİYOR!

 

MISIMOVIÇ DÜNYA KUPASI İÇİN İDDİALI

 

DÜNYA KUPASI’NDAN ÖNCE İSTANBUL’DA

 

BOSNA HERSEK MİLLİ TAKIMI’NDAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

 

BREZİLYA’DA PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi:22:10,