SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gomis’in menajeri heyecanlandırdı

Galatasaray'ın transfer gündeminde yer alan Bafetimbi Gomis'in menajeri Pierre Frelot, futbolcunun transferiyle ilgili özel açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 17:24, 23/05/2014
Gomis’in menajeri heyecanlandırdı

Önceki gün Türk ortağı Ceylan Çalışkan’la birlikte İstanbul’a gelip, başkan Ünal Aysal’la bir görüşme yapan Frelot, golcü oyuncunun seçeneklerinden bir tanesinin İstanbul’da oynamak olduğunu söyledi.

“İSTANBUL GÜÇLÜ BİR SEÇENEK

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Pierre Frelot, “Özel olarak bir kulüpten bahsedemem. Gomis Avrpa’nın üst düzey golcüleri arasında yer alıyor ve doğal olarak pek çok kulüp onunla ilgileniyor. Şu anda serbest bir oyuncu. Durumu gözden geçiriyoruz. 28 yaşında ve sezon başına 20-25 gol ortalamasıyla oynuyor. Fransız Milli Takımı’nda oynuyor. Çok ama çok büyük bir olasılık Almanya, İtalya, İspanya, tabii ki Fransa ve Türkiye’de dahil gelen tekliflerden bir tanesinde karar kılacak” dedi.

“TÜRK LİGİ’Nİ ÇOK İLGİNÇ BULUYOR”

Frelot, “Türkiye, Gomis için güçlü bir seçenek mi?” sorusuna “Evet elbette güçlü bir seçenek. Türk Lig’i Fransız futbolcular için oldukça çekici. Drogba orada oynadı. Gomis de doğal olarak Türk Ligi’ni çok ilginç buluyor. İyi karar vermesi gerektiğini düşünüyor. Aslında belli bir kararı var. Kişisel bazı nedenlerden ötürü sadece İstanbul takımlarında oynamayı tercih ediyor. Yalnızca İstanbul’da oynamayı istiyor” diye konuştu.

“İSTANBUL DIŞINDA BİR TAKIM SEÇENEK DEĞİL”

FIFA Menajeri Frelot, “Galatasaray’ın doğrudan Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olması, Gomis’in tercihini belirler mi?” sorusu üzerine, “Elbette, koşulları değerlendiriyoruz. Oyuncum, bütün bunları düşünüyor. En iyi koşulların bir araya getirildiği seçenek üzerinde kararını verecek. Ama kesin ola şu ki, Gomis İstabul dışında olan bir takımda forma giymek istemiyor. Biz bütün Türk kulüplerine büyük saygı duyuyoruz; ama oyuncu, kişisel bazı nedenlerden ötürü, sadece İstanbul’da oynamak istiyor” dedi.

MEVLÜT İÇİN YORUM YOK

Pierre Frelot, Galatasaray’la temasta olduğu ya da sarı kırmızılı takıma transfer olasılığı olan diğer oyuncusu Mevlüt Erdinç’in durumuyla ilgili yorum yapmak istemedi.

Radyospor

LARS BENDER DÜNYA KUPASI’NDA YOK

 

JONES GİDİYOR DONOVAN KESİK YEDİ

 

NEYMAR: FİNALDE MESSİ’Yİ YENMEK İSTERİM

 

İNANMAYA BAŞLAYIN: LUIS FERNANDEZ’İN ŞANS TUZU

 

SUAREZ DÜNYA KUPASI’NA YETİŞİYOR!

 

A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İRLANDA’DA

 

DROGBA MİLLİ FORMAYA VEDA EDİYOR!

 

MISIMOVIÇ DÜNYA KUPASI İÇİN İDDİALI

 

DÜNYA KUPASI’NDAN ÖNCE İSTANBUL’DA

 

BOSNA HERSEK MİLLİ TAKIMI’NDAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

 

BREZİLYA’DA PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi:17:20,