SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geldiği gibi gidiyor!

1 sene daha kontratı olan Fransız yıldız, “Geleceğe dönük alacaklarım için hiçbir talebim yok. Geldiğim gibi gitmek istiyorum” dedi, yönetim de daha fazla uzatmadan teklifi kabul etti.

Güncellenme: 07:32, 23/05/2014
Geldiği gibi gidiyor!

AMKSPOR

Geçen sezon başında Chelsea ile olan sözleşmesi sona eren Florent Malouda, boşa çıkmıştı. Avrupa'nın birçok önemli kulübü Malouda'nın peşinde koşuyordu. Ancak yarışın galibi Trabzonspor oldu. Bordo-mavililer Fransız yıldız ile seneliği 2.5 milyon eurodan 2 yıllık kontrat imzaladı. Büyük ümitlerle alınan Malouda, sezona iyi başlasa da sonraki dönemde iyice çaptan düştü. 34 yaşındaki futbolcunun fizik gücü yüksek maç trafiğini kaldıramadı. Eleştirilerden bunalan Malouda, sezon sonuna doğru bir ara ülkesine gitti geldi.

KULÜBE YAZI GÖNDERDİ

Yönetimle görüşen ve toparlanacağını iddia eden Malouda'da hiçbir olumlu gelişme olmadı. Sezon bitince, solak yıldız ağzındaki baklayı çıkardı. Malouda avukatı aracılığı ile kulübe yazı gönderdi ve “Geleceğe dönük alacaklarım için hiçbir talebim yok. Geldiğim gibi gitmek istiyorum” dedi. Fırtına, bu kez ikna yoluna gitmedi ve teklifi kabul etti. Deneyimli orta sahanın sözleşmesi prosedürler tamamlanınca feshedilecek. Malouda'nın 26 maç, 6 golden ibaret Trabzon kariyeri böylece bitecek.